"Arrogantie rijke landen nekte klimaattop Kopenhagen"

arrogantie rijke landen nekte klimaattop kopenhagen

17/03/'10 De teleurstellende uitkomst van de klimaattop die in december in het Deense Kopenhagen plaatsvond, is voor een groot deel te wijten aan de arrogantie van de rijke landen. Dat zegt de Britse professor Nicholas Herbert Stern.

De econoom zegt dat de VS en de landen van de EU de bezorgdheid van de armere landen niet voldoende begrepen hebben. "De sfeer in Kopenhagen was chaotisch, vermoeiend en teleurstellend. Het was een top waar er weinig plaats was voor echte onderhandelingen. Er was sprake van arrogantie vanwege de rijke landen."

Toch ziet Stern ook positieve kanten: zo hebben 73 landen zich akkoord verklaard met het (niet-bindende) Kopenhagen-akkoord, het document dat de resultaten van de top bevat.

De zwakke resultaten in dat document deed velen de top als mislukt beschouwen. Stern weerlegt dat deels: "de top leidde tot plannen van landen die eerst zelfs geen plannen hadden."



Bekijk alle artikels binnen wetenschap

ReactiesWat vind jij?

  • 3/3

    Luuk Bartelet HASSELT, 18 maart '10 om 13:55 Ongepast?

    Natuurlijk redt het klimaat zichzelf wel. Met of zonder mensheid... Klimaatwijziging is een vaststaand feit, onze invloed daarop ook. Het is alleen de vraag of de mensheid zich hierop op tijd kan aanpassen, en dat kan nog wel eens het grootst probleem gaan zijn. Maar dat is voor jullie kinderen en kleinkinderen, dus niet jullie probleem, toch?
    ID=612075 / GEBRUIKER=151417
  • 2/3

    Fred Flintstone LEOPOLDSBURG, 17 maart '10 om 17:51 Ongepast?

    Misschien was een groot deel te wijten aan de arrogantie van de rijke landen, maar het is sowieso een circus met hele andere intenties; wanneer zien mensen nu eens in dat alle klimaatwaanzin slechts een middel is voor het verder uitwringen van de belastingbetaler? Het "klimaat" redt zichzelf wel, zoals het al vele miljoenen jaren doet, met of zonder menselijke CO2 uitstoot...
    ID=611302 / GEBRUIKER=374276
  • 1/3

    Debecker Jef TESSENDERLO, 17 maart '10 om 15:10 Ongepast?

    Natuurlijk waren de arme landen akkoord, zij hadden allemaal geld verwacht. Miljoenen euros om hun zuivere lucht te verkopen....allemaal larie. Ga er maar eens kijken.
    ID=611172 / GEBRUIKER=438898

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

vakantiegevoel begint pas na 2 dagen
naar parijs met de kids
met een pond de wereld rond

She

rode poon is vis van het jaar
albert van monaco dineert in gents restaurant
anticonceptiepil verlicht menstruatiepijn

Sport

spanjaard jordi figueras 4 5 jaar van club brugge
freestyleskiester sarah burke overlijdt negen dagen na valpartij
geen klassiekers voor stybar

Autonieuws

een belg op de drie bereid groene auto te kopen
lexus lf a roadster maakt verrassingsoptreden video
diesel wordt vrijdag goedkoper 4

Video's

  extern de gelder nog niet naar assisen 2
  extern discussie tussen psychiaters
  extern pittig debat over fiscale aftrek