Ingrid Lieten ziet toekomst voor elektrisch aangedreven Ford
19/02/'10
Minister van Innovatie Ingrid Lieten (sp.a) is nog steeds op missie in Californië. Ze doet er onder meer ideeën op over elektrische wagens.
Door onze redacteur in Californië, Johan Van Baelen
In de Garage of the Future in Pomona merkte minister Ingrid Lieten dat er een Ford wordt opgeladen met elektriciteit. ”Een pak van mijn hart”, bekent de minister. “Ik dacht al dat we met Ford op een dood spoor zaten waar het innovatie betrof.”
“We hadden al enige tijd terug gesprekken met Ford over de nieuwe modellen Mondeo, S Max en Galaxy. We hebben Ford meegedeeld wat we kunnen en willen doen om de productie ervan in Genk te houden. Over innovatie hebben we het nooit kunnen hebben omdat dat een zaak is voor Ford-Keulen en -Aken. Tot ik vorige week een afspraak kon maken met hun vice-president, bevoegd voor innovatie.”
De minister, die zopas nog aankondigde dat het Vlaams Instituut voor Mobiliteit en Volvo een proeftuin opzetten voor elektrische auto’s, had graag gezien dat ook Ford toetrad. In het project zou men werken met een beperkt aantal elektrische wagens en een beperkt aantal oplaadpunten. Daarbij is het de bedoeling om zoveel mogelijk consumentgerichte informatie te verzamelen.
“Ik ben echt opgelucht dat ik deze Ford hier heb gezien en wil met deze wetenschap in het achterhoofd Ford mee over de streep trekken. Waarom zouden én Ford én Volvo niet zoveel mogelijk informatie uit de proeftuin kunnen halen?”