Grote voetballers worden vaker bestraft voor overtreding
08/02
Bij dubbelzinnige fouten worden grote voetballers vaker bestraft dan kleinere spelers. Dat is niet alleen het geval bij scheidsrechters, ook de voetbalfans beoordelen voetbalsituaties op die manier.
Namens de Rotterdam School of Management gingen Niels van Quaquebeke en Steffen Geissner na of de stelling dat grote mensen als agressiever worden aanzien, ook opging voor voetballers.
Ze onderzochten meer dan 120.000 overtredingen uit drie competities: de Duitse Bundesliga, de Champions League en de drie afgelopen WK's. Bovendien voerden ze twee experimenten uit met voetbalfans.
Instinct
Het resultaat bevestigde de stelling. Ook al heeft hij geen fout begaan, de langste speler krijgt het vaakst de schuld bij dubbelzinnige overtredingen.
"In het voetbal zijn er veel situaties waarin het moeilijk is om te bepalen wie in de fout is gegaan", zegt Van Quaquebeke. "In zo'n gevallen moeten mensen terugvallen op hun 'instinct' en dan kan de lengte van een speler een rol spelen."
Opmerkelijk was dat de onderzoekers dit fenomeen niet alleen bij scheidsrechters vaststelden, maar ook bij fans wanneer ze een voetbalsituatie moesten beoordelen.
In onderstaand filmpje kan u zelf de proef op de som nemen.