Vrouwen slimmer door merkkledij
02/02/'10
Wetenschap
Vrouwen die merkkleding dragen, worden slimmer. Ze krijgen er meer zelfvertrouwen door en ook hun cognitief vermogen neemt erdoor toe.
In een onderzoek aan de Vrije Universiteit Amsterdam moesten tachtig vrouwen een zwart jasje aantrekken. Aan de ene helft werd verteld dat het om kledij van een bekende ontwerper ging. De andere helft werd wijsgemaakt dat het jasje van de markt kwam.
De vrouwen die dachten dat ze merkkledij droegen, liepen met meer zelfvertrouwen rond en hadden bovendien een betere score in een test met taalkundige en wiskundige problemen.
De wetenschappers kwamen tot de conclusie dat het dragen van merkkleding niet alleen het gedrag en zelfbeeld kan beïnvloeden, maar zelfs effect heeft op het cognitief vermogen.