35.000 nieuwe bomen voor experiment rond biodiversiteit
02/12/'09
Wetenschap
Vanaf vandaag worden in Zedelgem massaal bomen aangeplant in het kader van een internationaal experiment rond biodiversiteit. Dit is het grootste ecosysteemexperiment ter wereld.
Bedoeling is om het belang na te gaan van diversiteit in boomsoorten voor het functioneren van bosecosystemen. Coördinator van het Belgische luik van het experiment, het zogenaamde Forbioproject, is professor Kris Verheyen van het Laboratorium voor Bosbouw van de UGent.
Diversiteit
Bij de aanplant van de 35.000 bomen worden vijf boomsoorten gebruikt. Die soorten zullen alleen en in diverse combinaties bijeen worden geplant. Dit maakt het mogelijk om het effect te meten van een toenemende diversiteit in boomsoorten op de hoeveelheid geproduceerd hout, de koolstofopslag, het aantal geassocieerde planten- en diersoorten enzovoort.
"In bossen is de relatie tussen biodiversiteit en het functioneren van het ecosysteem tot nu toe nauwelijks bestudeerd. Nochtans kan die relatie een belangrijke rol spelen bij de implementatie van duurzaam bosbeheer in België en daarbuiten", klinkt het bij de UGent.
Archieffoto