Sven Nys wint BK in Oostmalle, toeschouwer trekt Niels Albert van fiets

sven nys wint bk in oostmalle

10/01/'10 Sven Nys is zondag in Oostmalle voor de derde keer op rij Belgisch kampioen veldrijden geworden. De Kannibaal van Baal klopte Klaas Vantornout. Tom Meeusen veroverde het brons, Rob Peeters was vierde. Niels Albert werd van zijn fiets getrokken.

Nys heeft zich in de sneeuw voor de zevende keer tot Belgisch kampioen gekroond. "Ik had een zeer goede dag", aldus de renner van Landbouwkrediet.

"De start was niet super. Ik nam heel wat risico's en ben ook gevallen, maar ik heb nooit gepanikeerd. De laatste twee ronden reed ik bijna perfect." Nys zal zijn driekleur maandag showen tijdens de nationale A-veldrit in het West-Vlaamse Otegem.

"Van mijn fiets getrokken"

Wereldkampioen Niels Albert (BKCP-Powerplus) werd teleurstellend negende, op 1'38" van de Nys. "Sven is de verdiende winnaar, maar zijn supporters hebben zich opnieuw misdragen. Ze trokken mij letterlijk van mijn fiets af. Toen ik op de grond lag, begonnen ze te juichen. Echt schandalig! Daar heb ik de koers verloren."

Uitslag:
1. Sven Nys in 59'49"
2. Klaas Vantornout 3"
3. Tom Meeusen 5"
4. Rob Peeters 14"
5. Dieter Vanthourenhout 39"
6. Bart Aernouts z.t.
7. Sven Vanthourenhout 59"
8. Erwin Vervecken 1'16"
9. Niels Albert 1'38"
10. Kevin Pauwels 1'40"


Sanne Cant veroverde haar eerste titel bij de vrouwen. Ze werd gevolgd door Joyce Vanderbeken en Ellen Van Loy.

Uitslag vrouwen:

1. Sanne Cant
2. Joyce Vanderbeken
3. Ellen Van Loy
4. Loes Sels
5. Ludivine Henrion


Jim Aernouts won solo bij de beloften.

Uitslag beloften:
1. Jim Aernouts
2. Jan Denuwelaere
3. Wietse Bosmans
4. Kevin Cant
5. Sean De Bie


Kampioenen over de grens:
Nederland: Lars Boom
Frankrijk: Francis Mourey
Duitsland: Philipp Walsleben
Tsjechië: Zdenek Stybar
Italië: Marco Fontana



Galerij

Bekijk alle artikels binnen wielrennen

ReactiesWat vind jij?

  • 18/18

    Mathieu Peeters MAASEIK, 12 januari '10 om 11:58 Ongepast?

    Dat hij de beste is laat ik in het midden. Wat was het geweest als ze hem nue ens hadden omver getrokken en hij daardoor verloren was? Dan was meer dan waarschijnlijk alles te klein geweest. Dat het inrichtend comité zoals er wettelijk voorgeschreven staat omheiningen voorziet waar niemand door kan, zeker op plaatsen waar veel volk komt. Dat kunnen ze inderdaad op voorhand niet bepalen, maar een koers waar minstens 20.000 man aanwezig zijn, is het een kleintje om nadarafsluitingen te zetten op 10 m van de plek waar de renners normaal rijden. Iedereen kan zien en wie over de omheining kruipt wordt beschouwd als dit doende met slechte bedoelingen. Opgeopakt voor zo iets, moet je dan maar de concequenties dragen en betalen.
    ID=567254 / GEBRUIKER=469037
  • 17/18

    gunter carmans MUNSTERBILZEN, 11 januari '10 om 23:24 Ongepast?

    Hoe zielig kun je zijn...Niels Albert. Als het hem niet gaat, is het altijd wel iets...bier,klotebrug,supporter,... En dan geeft hij zelf toe voor de wedstrijd dat hij wat toneel kan spelen! En dan blijkt nu dat hij zijn eigen naam op een mutsje niet kan lezen. Groot talent maar zéééér kleine meneer. En voor Sven...proficiat. Carmans Gunter,Bilzen
    ID=567038 / GEBRUIKER=871973
  • 16/18

    Philippe Coppens HASSELT, 11 januari '10 om 20:18 Ongepast?

    jammer vind ik het dat iedereen het maar heeft over het incident over het trekgeval van de zogenaamde Nys supporter... Veel erger vond ik de onbekwaamheid waarmee VTM dit evenement heeft in beeld gebracht... OPROEP AAN VTM... Maak nog wat SARA's of DAVID's, maar hou uw camera's weg van alles wat sport is... Dan zien wij tenminste iets van de sport...
    ID=567004 / GEBRUIKER=105268
  • 15/18

    Patrick Roijens HASSELT, 11 januari '10 om 20:04 Ongepast?

    In eerste instantie felicitaties voor Sven Nys als verdiende winnaar. Het voorval met Niels is spijtig dat dit gebeurd is. Maar wat mij het meeste heeft gestoord aan het BK Veldrijden is de uitzending door Kanaal 2. Hoe kan je een belangrijke wedstrijd van amper één uur talloze keren onderbreken met reclame en op deze manier belangrijke fasen in een wedstrijd missen? Zelfs het voorval met Niels was niet in beeld gebracht. Ik denk dat ze eens dringend op cursus moeten gaan bij Sporza: goede cameraposities, perfecte beelden en goed commentaar. Dat is pas topsport kwalitatief in beeld brengen.
    ID=566985 / GEBRUIKER=106795
  • 14/18

    Guido Copermans KURINGEN, 11 januari '10 om 16:37 Ongepast?

    Die hele uitzending trok op niks. De regie was een ramp. Er kwam geen enkel beslissend moment in beeld. De kommentaar trok helemaal op niks. t'Is maar goed dat Rolant Liboton in de kommentaarkabine zat.
    ID=566854 / GEBRUIKER=18694

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

efteling lanceert applicatie rond sprookjesboom
president barack obama vliegt in stijl video
exotische sferen in b b nokernote

She

an lemmens blundert alex callier razend
astrid bryan leert je beminnen
filip en mathilde stralen in hippe outfits

Sport

nieuwe bekerformule ook halve finales op heizel
yanina wickmayer naar halve finales wta parijs
thomas vermaelen ik speel centraal beter dan links

Autonieuws

jaguar xf break gespot
hyundai elantra coupe voorgesteld
nissan kunstzinnig met 80 meter graffiti video

Video's

  extern schaatsverbod op damse vaart
  extern driestedentocht op donkmeer
  extern afzien op de vroegmarkt