"Spelers Genk te dik betaald"
16/03/'10
Nu Genk definitief naar play-off 2 verwezen is, is het tijd om een eerste tussenbalans te maken. “En die is verschrikkelijk slecht”, vertelt algemeen directeur Dirk Degraen vandaag in Het Belang van Limburg. “Voor het derde seizoen op rij blijven we ver onder de verwachtingen.”
Degraen vindt niet dat enkele trainers verantwoordelijk zijn voor de tegenvallende resultaten. “Iedereen weet dat we niet deze of gene trainer met de vinger kunnen wijzen. Er zijn hier verschillende coaches gepasseerd en geen van hen slaagt erin om de ploeg op de rails te krijgen.”
Transfers
De algemeen directeur schuift de schuld dan ook voor een deel in de schoenen van de huidige spelerskern. In een gesprek met de spelersraad gaven die immers zelf toe dat er een gebrek aan kwaliteit is. "Tja, dan kan je maar één conclusie trekken. Dat wij in Genk de spelers te dik betalen", aldus Degraen.
Maar de spelers moeten voorlopig geen loon inleveren. “Wij zijn contractueel aan handen en voeten gebonden", zucht hij.
Degraen hoopt dan ook dat het bestuur geld zal vrijmaken om zich slagvaardig op de transfermarkt te begeven. Maar tot nader order blijft het bij plannen. “De technische staf heeft zijn verlanglijstje gemaakt. Er moeten dus centen op tafel komen. Anders blijven we afhankelijk van het vertrek van een aantal spelers en dat kan voor een ambitieuze club als Genk niet de bedoeling zijn”, besluit Degraen.
Roger COX