Germinal Beerschot makkelijk voorbij Roeselare: 3-0
28/11/'09
Germinal Beerschot zet zijn succesreeks maar verder. Onder leiding van een sterke Sherjill Mac-Donald swingden de mauve -witte Kielenaars naar een 3-0-overwinning tegen rode lantaarn Roeselare.
Na de uitoverwinning van vorig weekend startte Germinal Beerschot voor eigen volk als torenhoog favoriet in het duel tegen rode lantaarn Roeselare. Dat het geen gemakkelijke avond zou worden voor de Mannekens, daarvan was iedereen zich op het Kiel meer dan van bewust. De ruimte die men tegen Club Brugge gedurende negentig minuten had gekregen, zou Roeselare zeker niet weggeven.
Leko naar de bank
De wedstrijd begon nochtans uitstekend voor de thuisploeg. Bart Goor nam na zijn schorsing zijn plaats opnieuw in, waardoor Leko opnieuw op de bank moest plaatsnemen. De eerste aanval die vanop links werd ingezet via Goor kende meteen succes. Hij bediende Tosin Dosunmu die perfect voor doel zette, waar Mac-Donald in één tijd overnam en via de vuisten van Sierens in het dak van het doel besloot. Er waren nog geen twe minuten gespeeld.
Het balbezit bleef wel voor Germinal Beerschot, maar Roeselare organiseerde zich goed en hield veel volk achter de bal. Telkens het kon trokken de gasten toch ten aanval. Via een paar vrijschoppen en hoekschoppen kwamen ze Pacovski zelfs enkele keren bedreigen, maar de Germinal Beerschotdoelman had steeds het laatste woord.
Aan de overzijde probeerde Germinal Beerschot de verdediging van Roeselare te ontregelen via korte combinaties, maar dat lukte niet onmiddellijk. Een tegenaanval opgezet door Faris Haroun over Mac-Donald, die gepast laag voorzette tot bij de infiltrerende Haroun, kende wel succes. Tegen zijn schuiver had Sierens geen verhaal. Meteen reeds de zevende treffer van Haroun. Zo kon Germinal Beerschot met een ogenschijnlijk veilige 2-0-voorsprong gaan rusten.
Moedig Roeselare
Roeselare wist dat het voor een erg moeilijke opdracht stond, maar begon er met veel goede moed aan. Roeselare nam het wedstrijd initiatief in handen en drukte Germinal Beerschot op eigen helft. Aan kansen kwamen de gasten echter niet. Door de aanvalslust van Roeselare, moesten er risico’s genomen worden en kregen de spitsen van de thuisploeg meer ruimte. Zo bleef Germinal Beerschot verzorgd voetballen en kwam het enkele keren gevaarlijk opzetten, maar de laatste voorzet bleek telkens te onzuiver.
Roeselare bleef moedig op zoek naar de aansluitingstreffer. Coach Dennis van Wijk bracht al vrij snel zijn drie wisselspelers in, maar aan een doelpunt geraakte de West-Vlamingen niet. De ingevallen Dotsenko zette Pacovski toch aan het werk, maar de Germinal Beerschotdoelman klaarde de klus in twee tijden. Aan de overzijde ontstond er nog een geharrewar voor Sierens, zonder gevolgen. Sierens stopte Haroun nog af toen die alleen voor hem opdook en even later redde hij nog knap een kopbalpoging van Clement.
(HF)
Scheidsrechter: Delacour.
Toeschouwers: 5.000.
GERMINAL BEERSCHOT: Pacovski, M. Monteyne, Clement, Mikulic, P. Monteyne, Haroun, Wamfor, De Decker, Goor (88’ Leko), Dosunmu (83’Tshibuabua), Mac-Donald (87’ Cruz).
ROESELARE: Sierens, Mirvic, Kucera (54’ Dotsenko), Huyghebaert, Vantornhout, Dequevy, Van Loo (69’ Goossens), Provoost, Vidarsson, Tanghe (62’ Gaaouri), Dissa.
Doelpunten: 2’ Mac-Donald 1-0, 40’ Haroun 2-0, 90’ Haroun 3-0.
Gele kaarten: Dosunmu (fout), Mirvic (fout), Vidarsson (protest).