Big Brother bewaakt Olympische Winterspelen

big brother bewaakt olympische winterspelen

04/01/'10 Canada zet onder meer satellieten, afluisterapparatuur en een uitgebreid netwerk van bewakingscamera's in om de Olympische Winterspelen van Vancouver in goede banen te leiden. Een groep van Canadese academici vindt dat de beveiligingsmaatregelen te ver gaan.

De Canadese ordediensten en de organisatoren van de Winterspelen die op 12 februari beginnen, halen het hele arsenaal boven. Ze zullen systematisch het gsm-verkeer in het land volgen en gaan werken met risicoprofielen om verdachte reizigers te onderscheppen.

Naast satellieten zullen ook gesofisticeerde zeppelins de pistes en de omgeving van de ijshallen vanuit de lucht bewaken. Speciale computersystemen moeten meteen alarm slaan als er verdachte bewegingen te zien zijn. Allerlei detectiesystemen moeten verhinderen dat er wapens of gevaarlijke chemicaliën naar plaatsen worden gebracht waar aanslagen mogelijk zijn.

Naast de verschillende politie-eenheden zullen waarschijnlijk ook duizenden militairen worden ingezet om de bergen rond de pistes te doorkammen en alle bewegingen in de gaten te houden.

Klimaat van angst

De autoriteiten scheppen "een klimaat van angst" en schroeven het toezicht en de veiligheidsmaatregelen te hoog op, stelde een groep van Canadese academici eind vorig jaar in een open brief.

"Mensen, plaatsen en gebeurtenissen worden op een heel nieuwe manier zichtbaar", zegt Kevin Haggerty, een socioloog van de Universiteit van Alberta die zich toelegt op de technologie die politiediensten gebruiken om toezicht te houden op de bevolking. "De autoriteiten profiteren ervan dat burgers met de Spelen in het vooruitzicht makkelijker instemmen met verregaande veiligheidsmaatregelen".

Gemilitariseerde bewakingsmaatregelen

Haggerty vreest dat de huidige maatregelen de norm kunnen worden. "De Olympische Spelen geven een idee van de gemilitariseerde bewakingsmaatregelen die we in de toekomst in stedelijke gebieden kunnen zien."

Volgens de Integrated Security Unit (ISU), de speciale veiligheidsmacht waarin de politie van Vancouver en de federale politie samenwerken, is er geen reden tot ongerustheid. Woordvoerders leggen er de nadruk op dat de ordediensten de rechten van de burgers zullen respecteren.

PD (IPS)



Bekijk alle artikels binnen andere sporten

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Big Brother bewaakt Olympische Winterspelen'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

elfstedentocht gekte bereikt ook hotels
romantiek all in en adults only in mexico
cruisetoerisme in belgie neemt steeds toe

She

vier bekende vrouwen geven zich bloot voor ook getest op mensen
huldiging peter goossens in extremis afgeblazen na ongeval
actrice lotte pinoy zwanger op rode loper

Sport

andy schleck niet gelukkig met overwinning tour
patrick lefevere waarom geen snellere beslissing
team contador bestuderen eerst de uitspraak van het tas

Autonieuws

nissan invitation concept
twee vrouwen op drie krijgt stress van dit winterweer
kart gratis mee met autokanaal be

Video's

  extern kasteelheer had grote schulden
  extern illegale fabriek stort in
  extern geit op hol in australie