Prijs voor Stefan Brijs op festival Cognac

prijs voor stefan brijs op festival cognac

20/11/'10 Op het 'Littératures Européennes'-festival in het Franse Cognac, helemaal in het teken van België als gastland, werd auteur Stefan Brijs zaterdag de laureaat van de Prix des Lecteurs voor de Franse vertaling van zijn succesboek 'De Engelenmaker', in het Frans 'Le Faiseur d'anges'. Brijs was één van de zes genomineerde Belgische schrijvers, naast Pieter Aspe en Anne Provoost.

Eerder werd 'De Engelenmaker' onder meer onderscheiden met de Gouden Uil van de Lezer. "Maar ook dit is een bijzondere", aldus een opgetogen Brijs. "Vooral voor mijn vertaler Daniel Cunin is het fantastisch. Want er waren ook drie Waalse kandidaten. De vertaling van Daniel haalde het dus boven drie boeken de moedertaal van die drie auteurs geschreven werden."

Aan de Prix des Lecteurs in Cognac is geen geldprijs verbonden, het gaat om de eer, Brijs kreeg van sponsor Garandeau wel een exclusieve fles cognac met daarin zijn naam gegraveerd.

RVP



Bekijk alle artikels binnen media en cultuur

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Prijs voor Stefan Brijs op festival Cognac'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

meeste skiongevallen gebeuren tijdens krokusvakantie
breng de nacht door in een echt liefdesnest
sneeuwvakanties voor feestbeesten en haardvuurhelden

She

rob de nijs opnieuw vader
bert the voice ik ga een maagverkleining laten uitvoeren
top 5 wat we te allen tijde proberen verzwijgen

Sport

richie porte pakt eindwinst in ronde van de algarve
anderlecht kent weinig moeite met westerlo en wint met 3 1
albert wint solo in oostmalle pauwels wint gva trofee

Autonieuws

ford shelby gt500 cabrio
zo bouw je een startknop in je auto video
peugeot 208 xy concept

Video's

  extern nieuwe betoging in athene
  extern carnaval in aalst van start
  extern reuzetornado s op de zon