Telenet moet 10.000 euro betalen voor pop-upberichten
18/03/'10
De Vlaamse Regulator voor de Media (VRM) heeft Telenet een boete van 10.000 euro opgelegd omdat er tijdens de uitzendingen van Studio 100 TV pop-upberichten verschenen.
"Het Mediadecreet geeft aan dienstenverdelers (zoals Telenet) de mogelijkheid om via een analoog en twee digitale kanalen, de abonnee informatie te verschaffen over programma's en diensten", legt de VRM uit.
"Door deze informatie via een afzonderlijk infokanaal aan te bieden, dat de kijker zelf dient te consulteren, wordt vermeden dat het kijkcomfort wordt verstoord. Dat kijkcomfort wordt wel verstoord als men de kijker ongevraagd confronteert met pop-upberichten."
Het pop-upbericht over 'Prime sport digitext' kwam in beeld tijdens de uitzendingen op 17 oktober 2009. Volgens de VRM gaat het om een zeer ernstige inbreuk.