Historische meubelen Paleis op de Meir zijn terecht

historische meubelen paleis op de meir zijn terecht 2

12/03/'10 De historisch waardevolle meubelen van het Paleis op de Meir zijn opnieuw op hun oorspronkelijke stek. Vandaag bracht een verhuisfirma in opdracht van het Hof de meubelen terug naar Antwerpen.

Het Paleis op de Meir werd in 1969, samen met de inboedel, overgedragen aan Vlaanderen. De Vlaamse overheid gaf in de jaren tachtig een deel van het interieur in bruikleen aan musea en het Hof. Zo belandden een 150-tal meubelen bij kroonprins Filip. Voor de heropening van het Paleis op de Meir wou de Vlaamse overheid die meubelen weer op hun oorspronkelijke locatie.

Vlaams minister Geert Bourgeois ijverde al sinds de vorige regeerperiode voor de terugkeer van de meubelen naar Antwerpen. Na maandenlang overleg bereikte de minister daarover in september 2008 een principieel akkoord met federaal minister van Financiën Didier Reynders. Erfgoed Vlaanderen, de beheerder van het Paleis op de Meir, sloot vervolgens een definitieve overeenkomst over de verhuis van de meubelen.

Goede staat

Volgens Erfgoed Vlaanderen, dat het Paleis op de Meir beheert, zijn de meubelstukken op het eerste gezicht allemaal in goede staat. Vanaf het openingsweekend van het Paleis op de Meir, op 8 en 9 mei, worden de meubelen tentoongesteld voor het publiek.



Bekijk alle artikels binnen media en cultuur

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Historische meubelen Paleis op de Meir zijn terecht'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

met de mountainbike door zeeuws vlaanderen
dit zijn de voordelen van een all inclusive reis
5 tips voor een regendagje uit aan de belgische kust

She

zonlicht voorkomt mentale problemen
de g spot bestaat niet
ann lemmens kapot van verdriet

Sport

favorieten stoten door naar kwartfinales
equatoriaal guinea wint openingsmatch africa cup
greipel pakt slotrit tour down under gerrans eindzege

Autonieuws

wellicht geen audi a1 cabrio wel q1
belgische kmo restaureert unieke auto voor mercedes
mitsubishi komt met nieuweling

Video's

  extern weinig griep in ons land
  extern koning albert komt minder buiten
  extern boottochten haven gent succes