Mary: "Openbare omroep is meer dan economisch dossier"

mary openbare omroep is meer dan economisch dossier

09/01/'10 Voormalig VRT-baas Tony Mary is kwaad dat het debat over de opdracht van de openbare omroep niet van de grond komt. "Iedereen bekijkt de VRT vanuit een puur economische logica en dat is niet de goede manier", aldus Mary.

Mary heeft zich onlangs kandidaat gesteld om Piet Van Roe op te volgen als gedelegeerd bestuurder. Hij staat achter zijn kandidatuur, maar schat zijn kansen niet hoog in. "Alles wat ik doe, meen ik. Maar ik weet dat ik in dit geval statistisch gezien geen kans heb. Ik zie het als een manier om het debat over de VRT te openen. Ik hoor dat de gedelegeerd bestuurder in zijn nieuwjaarstoespraak zei dat hij geen bondgenoten vindt bij de politiek. Ik hoor spreken over de besparingsronde. Maar ik hoor niemand nog spreken over de fundamentele rol van de VRT", zei Mary in De Tijd.

De voormalige baas van de openbare omroep ergert zich aan de puur economische benadering die sommigen in het VRT-dossier naar voor schuiven. "Als de VRT gewoon een mediabedrijf moet zijn dat in concurrentie staat met de andere private omroepen, schaf hem dan af. Ik heb jaren in het bedrijfsleven gewerkt en ben een groot voorstander van vrije ondernemingen, maar ik begrijp niet dat van de openbare omroep een economisch dossier gemaakt wordt", besluit hij.



Bekijk alle artikels binnen media en cultuur

ReactiesWat vind jij?

  • 1/1

    Pierre Lambrighs KURINGEN, 09 januari '10 om 13:58 Ongepast?

    Wel ,die meneer trekt de juiste conclusies . Dus toch maar afschaffen? Economisch wel ,maar gevoelsmatig niet . Wat er ook beslist wordt,het zal dus altijd verkeerd zijn.
    ID=565546 / GEBRUIKER=340266

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

logeren aan de amsterdamse herengracht
koop je eigen hotelkamer aan de kust
een en al champagne op valentijn

She

7 op 10 vindt orgasme partner belangrijker dan eigen hoogtepunt
stromae promoot belgisch modemerk
peter goossens betrokken bij ongeval

Sport

leye probeert het opnieuw bij zulte waregem
topspeler juantorena trentino uitgefloten na onderhandse opslag video
chatelle anderlecht speelt rest van seizoen bij stvv

Autonieuws

van roestbak tot rallywagen de afbraak
video eigenaar van rolls royce cabriolet laat dak open tijdens plensbui
foto s hyundai ix45 uitgelekt

Video's

  extern de staking vanuit de lucht
  extern toch kruispunten geblokkeerd
  extern kmo s zien nut van staking niet