Cybercriminelen misbruiken Google voor gegevensdiefstal
07/12/'11
Media & Cultuur
Cybercriminelen misbruiken de naam Google in een poging om persoonlijke gegevens te ontfutselen van internetgebruikers. Er circuleert momenteel een valse e-mail waarin de geadresseerde gefeliciteerd wordt omdat hij een smak geld heeft gewonnen.
De geadresseerde heeft 850.000 Britse pond gewonnen omdat hij als trouwe Google-gebruiker de zoekmachine heeft gebruikt. De e-mail bevat genoeg details om goedgelovige mensen in de val te lokken. Het enige wat de ‘gelukkige’ moet doen, is zijn persoonlijke gegevens replyen.
“Google heeft geen loterij en zou ook niet op deze manier met winnaars communiceren”, reageert woordvoerder Julien Blanchez van Google België.
Feestdagen
Traditioneel neemt tijdens de eindejaarsperiode de cybercriminaliteit toe. “Consumenten maken reisplannen, zoeken online naar cadeaus en de beste koopjes, updaten hun Facebook en leggen contact met vrienden. Het overgrote merendeel heeft echter geen beveiliging ingesteld voor hun smartphones of tablets, ondanks het feit dat juist deze tijdens de feestdagen extra vaak worden gebruikt”, zegt Gary Davis van computerbeveiligingsdienst McAfee.
RD