Connect diept verlies uit

12/08/'10 De beursgenoteerde onderaannemer voor de elektronica-industrie Connect uit Kampenhout diept zijn verlies nog uit. In het eerste halfjaar van 2010 zorgde de huidige activiteit voor een malus van 2,684 miljoen euro. Vorig was dat maar 812.000 euro.

Connect is nog een vrij jonge onderneming. Ze ontstond uit een afsplitsing binnen IPTE. Daarvan werd de tak automatisering begin dit jaar overgedragen aan stichter Huub Baren en Vladimir Dobosch. Wat overbleef, was een activiteit van het assembleren van elektronica in opdracht van grote bedrijven.

Onderdelen

De nieuwe onderneming werkte in het eerste halfjaar van 2010 een omzet bijeen van 62,8 miljoen euro. In dezelfde periode vorig jaar werden voor deze activiteiten nog 63,2 miljoen euro aan facturen uitgeschreven.

Toch is er beterschap. Eind juni had Connect voor 66 miljoen euro aan opdrachten in portefeuille. Eind 2009 was dit nog maar 55 miljoen euro.

Maar dit heeft ook een schaduwzijde. Connect slaagt er vaak moeilijk of niet in om voldoende onderdelen in te slaan om aan de productie-eisen te kunnen voldoen. Bovendien zorgt de toestand voor hoger prijzen van componenten.

Zonder deze tekorten had de omzet dan ook 4 à 5 miljoen euro hoger zijn geweest en zouden de resultaten er 1,2 à 1,5 miljoen euro beter uitgezien kunnen hebben.

Connect verwacht dat de toestand zich vanaf het vierde kwartaal zal normaliseren.

Al zijn daarmee niet alle zorgen van de baan. Connect heeft op een klant nog 3 miljoen euro te goed. Er wordt nu onderhandeld over een afbetalingsplan.

Wordt bij de opmaak van de rekeningen van Connect - voor de laatste keer - ook nog rekening gehouden met deze afgestoten activiteiten, dan kwam er in het eerste halfjaar van 2010 een nettoverlies van 1,588 miljoen euro in de boekten terecht, tegenover een rood cijfer van 3,725 miljoen euro in 2009.

JVG



ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Connect diept verlies uit'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Schrijf je hier in voor de geldzaken-nieuwsbrief

Rubrieken

Made in Limburg

Belga financieel nieuws

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

exotische sferen in b b nokernote
heel wat belgen zitten vast in skigebieden
genieten van de zon op gran canaria

She

astrid bryan leert je beminnen
een dessert bij je ontbijt doet de kilo s eraf vliegen
filip en mathilde stralen in hippe outfits

Sport

thomas vermaelen ik speel centraal beter dan links
giants walsen over rode lantaarn pepinster
kevin borlee en ouedraogo krijgen gouden spike 2011

Autonieuws

nissan kunstzinnig met 80 meter graffiti video
tesla model x onthuld
winterbanden binnenkort verplicht in belgie

Video's

  extern grimmige sfeer bij protest
  extern protest brandweer weinig effect
  extern energieprijzen worden bevroren