Autosalon verliest van zijn pluimen (+ video)
24/01/'10
Het Autosalon is zondagavond afgesloten met 606.000 bezoekers. Dat betekent dat organisator Febiac zijn doelstelling van 600.000 heeft gehaald. Maar het is een pak minder dan tijdens vorige Autosalons.
In het recordjaar 2000 lokte het Autsalon nog 756.900 bezoekers. Sindsdien loopt het aantal terug. In 2006 waren het er nog 725.000. In 2008 nog 651.000. En nu dus nog 606.000.
Toch is organisator Febiac tevreden. Het salon van Brussel was een van de weinige van de afgelopen maanden dat kon rekenen op de aanwezigheid van ongeveer alle auto- en motormerken. Het feit dat Brussel altijd al de naam heeft gehad een commerieel gericht salon te zijn, heeft de auto- en motormerken zeker aangezet om aanwezig te zijn.
Bovendien zouden de standhouders tevreden zijn over de interesse van kopers. Die zou zich de komende weken en maanden moeten vertalen in inschrijvingscijfers van nieuwe voertuigen die hoger zijn dan verleden jaar.
Vooral wagens met een zeer lage CO2-uitstoot vielen in de smaak van de bezoekers.
Lees alles over het Autosalon in ons dossier op Autokanaal.be
Bekijk ook deze vtm-reportage:
JVG