De Nul mag 1.300 km Argentijnse rivieren baggeren

22/01/'10 De Argentijnse regering heeft een contract voor Jan De Nul voor acht jaar verlengd. De baggeraar mag 1.300 km rivier bevaarbaar houden.

In 1995 kregen Jan De Nul en zijn Argentijnse partner Emepa de concessie van 10 jaar voor het onderhouden van de vaargeul en voor de signalisatie van de rivieren Rio Paraná en Rio de la Plata tussen Santa Fe en de Atlantische Oceaan over een afstand van 800 km. Ze is uniek omdat een privé-firma instaat voor het onderhoud van de navigatiediepte en tol heft op de schepen die gebruik maken van de vaargeul.

Verlenging

Het concessiecontract werd eerst verlengd tot 2013 en de vaargeul verdiept tot 10,35 m. Het onderhoud van de vaargeul houdt de inzet in van 3 tot 4 baggerschepen, verscheidene controle-vaartuigen en schepen met als specifiek doel het onderhoud van het signalisatiesysteem.

Nu komt er dus acht jaar bij. De nieuwe uitbreiding van het contract tot 2021 houdt de verdieping in van de sectie tussen Rosario en de Oceaan tot een diepte van 11 m en van de sectie tussen Santa Fe en Rosario tot een diepte van 8,5 m. De verdieping zal ongeveer 2 jaar in beslag nemen en zal 2 extra baggerschepen vereisen.

Er werd ook een nieuwe sectie toegevoegd aan het contract, tussen Santa Fe en Corrientes, over een lengte van 500 km. In dit gedeelte zal de vaargeul onderhouden worden tot op een diepte van 3,6 m.

JVG



ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'De Nul mag 1.300 km Argentijnse rivieren baggeren'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Schrijf je hier in voor de geldzaken-nieuwsbrief

Rubrieken

Made in Limburg

Belga financieel nieuws

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

de mooiste stranden van mexico
romantisch weekend in oostende
plan je fietstochten online

She

steeds meer jonge vrouwen kopen appartementen om alleen te wonen
peter goossens mijdt hof van cleve
tien procent van de mannen leest e mails partner

Sport

voetbal blijft veilige sport aantal blessures neemt af
familie borlee gaat bij michael johnson op bezoek
belgische outfits voor londen 2012 voorgesteld

Autonieuws

kart gratis mee met autokanaal be
nieuw fiat 500l
schadevergoeding aan eigenaar van honda civic wegens niet zuinig genoeg

Video's

  extern medaille voor clint eastwood
  extern mokerslag voor personeel bekaert
  extern onzekerheid voor vele gezinnen