Vlaamse regering pompt 800 miljoen euro in Vlaamse economie
29/11/'09
De Vlaamse regering wil de negatieve spiraal van bedrijfssluitingen en ontslagen doorbreken. Daarom zal er 800 miljoen euro geïnvesteerd worden in de Vlaamse economie. Dat zei minister-president Kris Peeters (CD&V) in De Zevende Dag.
De lening van 800 miljoen euro zal gebruikt kunnen worden voor onder meer investeringen in de productie van elektrische wagens. Peeters en co maken ook 22,5 miljoen euro vrij voor een werkgelegenheidsplan.
De Vlaamse regering wil ook dat de regelgeving rond buitenlandse investeringen eenvoudiger wordt gemaakt. Het zou ook niet mogen dat een beslissing van de regering, zoals het aanleggen van een bedrijventerrein, ongedaan gemaakt kan worden door een klacht van een burger bij de Raad van State.
Peeters spoorde de vakbonden ook aan om hun verantwoordelijkheid op te nemen en compromissen te sluiten met de werkgevers om zo nog meer banenverlies te voorkomen. Daarmee doelt hij op Bayer Antwerpen, waar de vakbonden niet langer willen werken omdat de directie denkt aan een vertrek uit de Scheldestad.