Retail Estates trekt dividend op
25/11/'11
Economie
De beursgenoteerde vastgoedbevak Retail Estates heeft in de eerste zes maanden van zijn boekjaar 2011/2012 voor 17,70 miljoen euro ontvangen aan huren. Dat is een toename met 4,01% tegenover dezelfde periode van 2010/2011. Dat laat toe om het verwachte dividend voor de aandeelhouder op te trekken met 3,7% tot 2,80 euro bruto per aandeel.
Retail Estates belegt zijn vermogen in winkelvastgoed, dat gelegen is langs invalswegen naar stedelijke centra. Het gaat voornamelijk om panden met een bebouwde oppervlakte tussen 500 en 3.000 m². Op 30 september had de bevak zo 455 complexen in portefeuille. Ze waren voor 98,17% verhuurd. De totale waarde van de portefeuille werd geraamd op 543,51 miljoen euro.
Volgens Retail Estates behoudt het perifeer winkelvastgoed zijn waarde door de belangstelling van vermogende particulieren. Zij compenseren het wegvallen van institutionele beleggers.
Nieuwe projecten
Intussen heeft Retail Estates een winkelpark op de Boomsesteenweg 941-943 in Wilrijk grondig verbouwd van een industriële bestemming naar een pand met toonzalen voor handel tussen ondernemingen. Hierbij werd tevens de leegstaande kantoorverdieping grondig gerenoveerd. Het geheel werd opgeleverd op 1 november 2011.
Ook in Mechelen-Noord werden bestaande winkelpanden gerenoveerd en werden achterliggende opslagruimten in de winkels geïntegreerd. Hier volgt de oplevering eind dit jaar.
Voorts is Retail Estates bezig met de bouw van een grootschalig winkelpark langs de Luikersteeneg in Tongeren. De werken moeten tegen eind juni 2012 worden afgerond. Twee maanden later moet het dan worden geopend voor het publiek. Op heden zijn al 24 winkelpanden verhuurd. Zo komen er onder meer winkels voor huishoudelektro (Vanden Borre), doe-het-zelf (Hubo), speelgoed en seizoenartikelen (Dreamland), kleding (JBC, ZEB, E5-mode,
Bel&Bo), schoenen (Brantano, Torfs), wooninrichting (Leen Bakker en Matrassenkoning) en voeding (Delhaize, Lidl, O’Cool en Buurtslager).
En in Sint-Pieters (Brugge) bouwt Retail Estates het winkelpark V-Markt, dat zal bestaan uit tien winkels tussen 600 en 2.000 m². De panden zijn bijna alle reeds verhuurd aan filiaalbedrijven zoals Lidl en Buurtslagers (voeding), Hubo (doe-het-zelf), schoenen en kleding (Pronti & Zeeman), huishoudartikelen (Action), babyartikelen (Dreambaby) en dierenspeciaalzaak (Maxi-Zoo).
JVG