Zestig procent vrouwelijke migranten aangerand

29/04/'10 Ongeveer 60 procent van de Centraal-Amerikaanse vrouwen die proberen via Mexico in de Verenigde Staten te komen, heeft te maken gehad met seksueel geweld, zo blijkt uit een gisteren (woensdag) verschenen rapport van Amnesty International.

Migranten staan in Mexico bloot aan ontvoering, verkrachting en moord, soms met hulp van overheidsfunctionarissen. Amnesty baseert deze conclusies op gesprekken met slachtoffers, de autoriteiten en mensenrechtenactivisten.

Ontvoeringen van migranten zonder papieren worden steeds gewoner in het zuidoosten van Mexico, zo bleek al eerder uit een rapport van de Nationale Mensenrechtencommissie (CNDH). Die rapporteerde dat er tussen september 2008 en februari 2009 ruim 9700 ontvoeringen van migranten werden gemeld in Mexico.

Een vrouwelijke immigrant verklaarde tegenover Amnesty International samen met anderen van haar groep door de federale politie uit een trein te zijn gehaald. De politieagenten beroofden de immigranten van hun spullen. De vrouw moest noodgedwongen lopend verder reizen en werd vervolgens aangevallen en verkracht door een criminele bende.

Immigratiewet

Het Amnesty-rapport verschijnt op het moment dat in de Amerikaanse staat Arizona, die grenst aan Mexico, een verhit debat gaande is over een nieuwe immigratiewet. De wet staat de politie toe immigranten te arresteren zodra er een 'redelijke verdenking' bestaat dat ze illegaal zijn.

Mexico heeft heftig geprotesteerd tegen de wet. Het ministerie van Buitenlandse Zaken gaf zelfs een reiswaarschuwing uit voor "alle Mexicanen die de staat Arizona bezoeken, er wonen of studeren."

Het geweld tegen Centraal-Amerikaanse migranten in Mexico kreeg echter veel minder aandacht. Het ministerie van Binnenlandse Zaken gaf gisteren een verklaring uit waarin het erkent dat de voornamelijk Centraal-Amerikaanse migranten in Mexico te maken hebben met geweld, ontvoering en afpersing. Volgens het ministerie zijn in de meeste gevallen criminele bendes daarvoor verantwoordelijk. Mexico zegt te werken aan maatregelen om de problemen aan te pakken.

JS (IPS)



Bekijk alle artikels binnen buitenland

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Zestig procent vrouwelijke migranten aangerand '.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

ten volle genieten in b b godendo
uitgebreide strandvakantie op mauritius
wenen blijft populaire citytripbestemming

She

steeds meer fitnessfanaten aan de doping
filterkoffie weer hip
belgisch topmodel met blote borsten op catwalk

Sport

volg degradatietopper stvv westerlo live
volg kv mechelen krc genk live
donvil nieuwe voorzitter stvv morrenne neemt geen ontslag

Autonieuws

nieuwe goedkope citroen id uitgelekt
helft bmw rijders toetert minstens 1 keer per trip
wulpse dame promoot nieuw vervoersmiddel video

Video's

  extern top bedrijfsleven samen in davos
  extern lagerfeld kleedt airhostesses
  extern cast footnote blij met nominatie