Tientallen maffiosi opgepakt in heel Europa
15/03/'10
In Spanje en een aantal andere Europese landen zijn minstens 69 mensen opgepakt die banden zouden hebben met de Russische maffia. De arrestaties volgen op de toezegging van Rusland vorige week om een belangrijke Georgische maffiabaas uit te leveren aan Spanje.
In Spanje zijn 24 mensen opgepakt, in Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk en Italië nog eens zeker 45. Volgens Spaanse media gaat het vooral om Russen, Georgiërs en Armeniërs.
De arrestanten worden ondermeer verdacht van het witwassen van kapitaal afkomstig uit drugshandel en afpersing. 'Operatie Java', zoals de gecoördineerde actie is gedoopt, begon dit weekend en is nog gaande. Er ging een jaar intensief onderzoek aan vooraf.