VS geloven matige verhoging Chinees defensiebudget niet
04/03/'10
De Chinese regering zal haar defensiebudget dit jaar met 7,5 procent verhogen. Opvallend want de afgelopen jaren steeg het budget steevast met meer dan 10 procent. De VS geloven deze matige verhoging alvast niet.
China verhoogde zijn militaire uitgaven vorig jaar nog met 14,9 procent en in 2008 zelfs met 17,5 procent.
Dit jaar vergroot China het budget met een matige 7,5 procent in het kader van een "vreedzame ontwikkeling". De regering verklaart ook een evenwicht te zoeken tussen de militaire kosten en de economische voortgang.
Volgens de VS is daar niets van aan en zou het werkelijke defensiebudget twee tot driemaal hoger liggen dan de officiële cijfers. China zou de kosten in andere begrotingsposten verwerken.