Controverse rond verkiezing Sambadanseresje (7) tot koningin Carnaval

controverse rond verkiezing sambadanseresje 7 tot koningin carnaval

06/02/'10 In Brazilië is er controverse ontstaan rond de "koningin" van het jaarlijkse carnaval in Rio de Janeiro. Dit jaar valt die eer namelijk aan Julia Lira, een zevenjarig meisje van een Sambaschool.

De Viadoura Sambaschool heeft Lira verkozen tot koningin, een felbegeerde rol bij vrouwen en meisjes. De koningin is de hoofddanseres die de vele drums vooraf gaat en verschillende Sambascholen strijden om die rol te mogen invullen.

Seksueel

Verschillende kinderrechtenorganisaties zijn alvast niet te spreken over de verkiezing van het 7-jarig meisje. Lira zou te jong zijn om zo'n "sexy" rol op zich te nemen. "Haar deelname zou het beeld dat kinderen seksueel uitbuitbare wezens zijn alleen maar versterken. Begrijp ons niet verkeerd, kinderen moeten deelnemen aan het carnaval, dat maakt deel uit van onze traditie. Maar wij kunnen niet toelaten dat een zevenjarig meisje een zeer seksueel geladen rol speelt", aldus Carlos Nicodemos van de Raad voor de bescherming van kinderen.

Haar vader en de Viadoura Sambaschool begrijpen de heisa niet. "Ze zal gepaste kledij dragen. Wie seksueel opgewonden raakt van een zevenjarige moet dringend naar de dokter", luidt het.

Een rechter zal nu beslissen of Julia Lira mag dansen. Carnaval vindt dit jaar plaats van 13 tot 16 februari.



Bekijk alle artikels binnen buitenland

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Controverse rond verkiezing Sambadanseresje (7) tot koningin Carnaval'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

met een app naar bonaire
sneeuw kost handenvol geld
vakantiegangers vliegen liever niet op vrijdag de 13de

She

phara de aguirre vervangt martine tanghe
naomi campbell voor pinko
de beste eicellen zijn de eerste

Sport

waasland beveren 3e na zege tegen dour
veldrijden geen topsport meer in nederland 2
charleroi recupereert 1 1 miljoen euro

Autonieuws

onthuld nieuwe porsche boxster
chauffeurs eisen twee miljoen euro wegens slechte wegen
auto is pluimgewicht voor jimmy laureys video

Video's

  extern is breivik toerekeningsvatbaar
  extern bart wellens verlaat ziekenhuis
  extern jongere kinderen vaker dronken