Nu al meer dan 200.000 doden op Haïti

nu al meer dan 200 000 doden op haiti

04/02/'10 De verwoestende aardbeving die Haïti drie weken geleden trof, heeft nu al van zeker 200.000 mensen het leven geëist. Dat meldt premier Jean-Max Bellerive. De verwachte dodenbalans lag op 150.000.

4.000 overlevenden moesten noodgedwongen een amputatie ondergaan. 700.000 anderen wonen sinds het natuurgeweld in 500 tijdelijke kampen in en rond de hoofdstad Port-au-Prince.

Bill Clinton

Zij worden door de hulporganisaties nu massaal ingeënt tegen ziektes zoals mazelen, tetanus en difterie. Het Rode Kruis maakt er zich vooral zorgen over de 140.000 kinderen.

De bevoorrading met voedsel verloopt op Haïti nu eindelijk wel beter. Logistieke problemen zorgen nu en dan wel nog voor vertragingen. Intussen heeft de Zuid-Koreaan Ban Ki-moon, secretaris-generaal van de Verenigde Naties, aan de gewezen Amerikaanse president Bill Clinton gevraagd om de internationale hulp voor de wederopbouw van het eiland in goede banen te leiden.



Bekijk alle artikels binnen buitenland

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Nu al meer dan 200.000 doden op Haïti'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

zorgeloos op skivakantie vertrekken
wat je zeker niet mag doen tijdens een safari
de hele wereld aan je voeten in een app

She

meiden zijn bang van orale seks
met een incestrelatie tussen broer en zus heb ik geen problemen
siegfried bracke weer even journalist veel gezelliger dan bij vrt

Sport

alle wedstrijden jupiler league gaan deze avond gewoon door
dopingonderzoek naar lance armstrong stopgezet
kaakoperatie bart wellens is geslaagd

Autonieuws

kia track ster concept
een keer teveel fout geparkeerd
skoda citigo nu ook als vijfdeurs

Video's

  extern ellende op de weg door sneeuw
  extern sneeuw vertraagt skivakantie
  extern het blijft nog even winteren