Jemen belooft terrorisme op eigen grondgebied te bestrijden

02/01/'10 Abu Bakr al-Qirbi, de Jemenitische minister van Buitenlandse Zaken, heeft beloofd om het terrorisme in zijn land te bestrijden. Hij deed dat in de aanloop naar een internationale conferentie over het groeiend extremisme in de Golfstaten.

"Jemen zal nooit terroristen en jihad-militanten gedogen op zijn grondgebied", klonkt het. De regering zou zelfs extra soldaten sturen naar de gebieden waar al-Qaida actief is.

Somalië

De Verenigde Staten ondersteunt dat initiatief financieel. Het zou gaan om een jaarlijks bedrag van zeventig miljoen dollar. Ook Groot-Brittannië zal een bijdrage leveren.

De terreurgroepering zou zich vooral ophouden in het oosten en zuiden van het land, bergachtige gebieden. Die zijn moeilijk te controleren.

De veiligheidsdiensten verhogen op hun beurt dan weer de inspanningen om de infiltratie van islamitische militanten uit buurland Somalië tegen te houden.

Abdulmutallab

Umar Faroek Abdulmutallab, de Nigeriaan die op kerstdag een vliegtuig met bestemming Detroit wilde opblazen, zou zijn opleiding gekregen hebben in Jemen.



Bekijk alle artikels binnen buitenland

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Jemen belooft terrorisme op eigen grondgebied te bestrijden'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

5 tips voor een regendagje uit aan de belgische kust
dit zijn de amerikaanse must sees van 2012
ongewone hippe en trendy sneeuwvakanties

She

zonlicht voorkomt mentale problemen
de g spot bestaat niet
ann lemmens kapot van verdriet

Sport

olivier rochus mag melbourne verlaten favorieten gaan door
valverde viert comeback met zege in koninginnenrit tour down under
heisa om kagelmacher kaiserslautern boos op beerschot 2

Autonieuws

mitsubishi komt met nieuweling
audi r8 limousine video
mogelijk volgende week bod youngman op saab

Video's

  extern obama zingt al green
  extern philippe muyters blijft op post
  extern heb vertrouwen gekregen