Rode Kruis Vlaanderen doneert 50.000 euro aan Syrië
06/08/'12
Buitenland
Rode Kruis Vlaanderen stuurt voor 50.000 euro aan ondersteuning naar het Internationale Rode Kruis en zustervereniging de Syrische Rode Halve Maan. "Met dit geld kunnen de Syriërs geholpen worden met voedsel, medische bijstand, noodopvang en water", meldt de Vlaamse afdeling van het Rode Kruis.
Die 50.000 euro is echter niet genoeg om alle getroffen Syriërs te helpen, en het Rode Kruis roept dan ook op tot meer giften. "De noden lopen nu al op tot 27 miljoen euro."
Halve maan
De Syrische Rode Halve Maan is "de enige hulporganisatie in Syrië die hulp biedt met ziekenwagens, voedselhulp en medische hulp. De organisatie is onder meer in Aleppo, hoofdstad Damascus en Homs actief. Zo bouwde de Rode Halve Maan in Aleppo de gebouwen van de universiteit om tot een tijdelijk opvangcentrum waar meer dan 8.000 vluchtelingen verblijven."
"Ook in Damascus werden in scholen enkele opvangcentra geopend. Daar verblijven nu 11.800 mensen. Er werden ook 22 ambulances geleverd waarmee de Syrische Rode Halve Maan de bevolking bijstand verleende."
Zware verliezen
Rode Kruis Vlaanderen wijst erop dat "de Syrische Rode Halve Maan zware verliezen leed" tijdens het conflict dat nu al 16 maanden aansleept. "De organisatie verloor bij dit geweld zijn Secretaris-Generaal en vier vrijwilligers." In totaal is er 27 miljoen euro nodig voor hulp in Syrië. Er is vooral behoefte aan voedsel, hygiënepakketten, noodopvang en water.
Foto: een ambulance van de Syrische Rode Halve Maan.