Spanje leent bijna 5 miljard euro tegen fors lagere rente
13/12/'11
Buitenland
Spanje heeft dinsdag voor 4,941 miljard euro aan schatkistcertificaten uitgegeven, meer dan vooraf gepland. De kosten om te lenen kwamen bovendien veel lager uit dan bij een vorige veiling.
De rente op het Spaanse staatspapier met een looptijd van twaalf maanden bereikte 4,05 procent, tegen 5,022 procent bij een gelijkaardige operatie op vijftien november. Op obligaties met einddatum over achttien maanden was er een rente van 4,226 procent, tegenover 5,159 procent vorige maand.
De meevaller van dinsdag is een goed voorteken voor Spanje, dat donderdag 2,5 tot 3,5 miljard euro wil ophalen met staatspapier op vier, negen en tien jaar. Op twintig december is er dan een laatste uitgifte, van kortlopend staatspapier.
Belga
Foto Belga