"Turtelboom voert regeerakkoord niet uit om electorale redenen"

turtelboom voert regeerakkoord niet uit om electorale redenen

02/03/'09 Senator Freya Piryns (Groen!) en PS-voorzitter Elio Di Rupo reageren scherp op de uitspraken van minister van Asiel en Migratie Annemie Turtelboom (Open Vld) over het regularisatiedossier. Volgens Piryns en Di Rupo voeren Turtelboom en Open Vld een verrotingsstrategie, enkel en alleen om electorale redenen.

Turtelboom zei maandag dat ze het moeilijk heeft om tot een akkoord te komen in het regularisatiedossier en dat sommige partijen "de humanitaire gevallen willen aangrijpen om tot iets heel groot te komen". Di Rupo vindt het "onverantwoord en onze democratie onwaardig" dat het regeerakkoord niet wordt toegepast.

Geen brede regularisatie

"Het regeerakkoord werd bijna een jaar geleden ondertekend. De PS trekt van leer tegen de beschamende en hypocriete houding van bepaalde regeringspartijen, die uit puur electorale overwegingen de uitvoering weigeren", aldus Elio Di Rupo.

Zelfs als de rondzendbrief wordt goedgekeurd, is er volgens de PS-voorzitter nog geen sprake van een brede regularisatie. "Het gaat er enkel om personen en families, die al lang geïntegreerd zijn in ons land, toe te laten dat ze eindelijk worden erkend als volwaardige leden van onze samenleving, met de rechten en plichten die daaruit voortkomen."

'Akkoord is duidelijk'

Ook Freya Piryns van Groen! denkt er zo over. Ze zei zelfs dat het discours van Turtelboom intellectueel niet correct is. "Geen enkele partij, noch binnen de meerderheid noch in de oppositie, pleit voor een algehele regularisatie", aldus Piryns.

Het is enkel de verantwoordelijkheid van de minister om het regeerakkoord uit te voeren en dat akkoord is duidelijk, aldus Piryns.



Galerij

Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 1/1

    luc houben GENK, Ongepast?

    En Pireyns en di rupo hebben geen electorale redenen?
    ID=335260 / GEBRUIKER=395134

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

neckermann geeft duizenden extra nachten weg
vakantiegevoel begint pas na 2 dagen
naar parijs met de kids

She

rode poon is vis van het jaar
albert van monaco dineert in gents restaurant
anticonceptiepil verlicht menstruatiepijn

Sport

spanjaard jordi figueras 4 5 jaar van club brugge
freestyleskiester sarah burke overlijdt negen dagen na valpartij
geen klassiekers voor stybar

Autonieuws

grapje auto doormidden gehakt video
een belg op de drie bereid groene auto te kopen
lexus lf a roadster maakt verrassingsoptreden video

Video's

  extern de gelder nog niet naar assisen 2
  extern discussie tussen psychiaters
  extern onzekerheid over woonkrediet