Luikse luchthaven tevreden met resultaten van crisisjaar 2009
20/05/'10
LUIK - "Uitbreiding van één naar drie vluchten per week op Pristina/Tirana en van twee naar drie vluchten op Tel Aviv en een toename van het aantal passagiersmet 9 procent vanaf de luchthaven van Luik in het eerste kwartaal van 2010 in vergelijking met 2009, laat zien dat de luchthaven het goed doet in moeilijke tijden." Dat stelde verkoops- en marketingdirecteur Olivier del Marmol vandaag in Maastricht.
Vijftien procent van de klanten van de Luikse luchthaven in Bierset komen uit Belgisch-Limburg. Aanvankelijk was de luchthaven van Luik vooral een cargo-luchthaven met TNT als grote klant. "Vandaag betekent TNT nog maar 45 procent van onze activiteiten." Algemeen viel de cargo in crisisjaar 2009 terug met 7 procent. "Vergeleken met rechtsreekse concrurrenten Amsterdam, Frankfurt en Brussel, is dat een goed resultaat", zei Olivier del Marmol.
Milieuvoorschriften
Verder stelde de luchthaven van Luik dat ze alle milieuvoorschriften naleeft. Ook die van geluidshinder. "Als onze startbaan in juli definitief verlengd is met 400 meter, kunnen de vliegtuigen opstijgen op 80 procent van hun vermogen. Dat brengt een reductie van het geluid met zich mee."
De Zuid-Limburgse gemeente
Riemst heeft een lopend geschil met Liège Airport en is in april in beroep gegaan om toch een deel van de nachtvluchten te laten verbieden. In eerste aanleg oordeelde de Luikse rechter dat een gedeeltelijke sluiting niet opwoog tegen de "kennelijk" correcte Riemstse argumenten van milieuwetovertredingen. Op de luchthaven van Luik werken 2.700 mensen. Ze zorgt daarbovenop nog eens voor 7.000 onrechtstreekse jobs.
JBx