Touroperator moet reis niet terugbetalen

touroperator moet reis niet terugbetalen 2

19/04/'10 De grote Vlaamse touroperatoren doen niet moeilijk wanneer de klanten erom vragen hun geboekte pakketreis terug te betalen. Bij de kleine bedrijven ligt dat iets anders.

Bij de 150 touroperatoren staat de telefoon roodgloeiend. Veel toeristen vragen zich af of ze hun reis terugbetaald kunnen krijgen. Het ziet er door de aswolk immers niet naar uit dat het luchtverkeer snel zal hervat worden.

"Wettelijk niet verplicht"

“Wettelijk zijn we niet verplicht om klanten die niet kunnen vertrekken terug te betalen”, zegt Antoon Van Eeckhout van de Vereniging Vlaamse Reisbureaus (VVR). “Het gaat met de vulkaan immers om heirkracht. De reis moet enkel terugbetaald worden als wezenlijke punten van het reiscontract niet uitgevoerd worden. Een vertraging van enkele dagen valt daar niet onder.”

Wel bijstand verschuldigd

Wanneer toeristen vast zitten in het buitenland moet het reisbedrijf effectief wél bijstand verlenen door bijvoorbeeld maaltijden of een hotelkamer te regelen.

Maar de touroperator is niet verplicht om op te draaien voor de kosten die daaraan verbonden zijn.

Lees ook: Meeste landen verlengen nog maar eens het vliegverbod



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 3/3

    René V HEIST-AAN-ZEE, 19 april '10 om 14:42 Ongepast?

    denk dat de uitspraak van Antoon van Eeckhout het einde betekent van de kleintjes.
    ID=632184 / GEBRUIKER=496252
  • 2/3

    René V HEIST-AAN-ZEE, 19 april '10 om 14:40 Ongepast?

    zwart wit: ook ik boek al vele jaren on line zonder problemen en prachtige service, waar ik boek komt zelfs in het nieuws niet al werken die nauw samen met Jet air, problemen die opgelost zijn of worden halen het nieuws niet.
    ID=632183 / GEBRUIKER=496252
  • 1/3

    zwart wit MAASEIK, 19 april '10 om 08:44 Ongepast?

    Ben je op vakantie op europese bodem en moet je dringend naar huis, dan is er altijd een oplossing (trein, bus, auto). Een reisagent jaagt de kosten alleen maar de hoogte in, want hij geeft enkel bijstand! Ze weten het nadien bij het neerleggen van de factuur altijd goed uit te leggen. Ben benieuwd hoeveel trouwe klanten goed geholpen gaan worden door hun plaatselijke reisagent? Wij werden jaren geleden serieus bedot door onze trouwe reisagent!!! Vandaar dat wij sindsdien alles via internet boeken, direct bij de grote en die staan dan ook eerder met een betaalbare oplossing klaar. Al die jaren stukken goedkoper op reis, geen dossierkosten, ticketno. online beschikbaar, goede service. Dat geld van een reisagent, daar gaan wij nu een keertje meer voor op vakantie.
    ID=632009 / GEBRUIKER=346263

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Feed

Meest gelezen in Binnenland

Alles over

Doorzoek ons archief

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

dit was disneyland in 1957 video
zo beleef je een zorgeloze en gezonde cruise
azuurblauwe zee en parelwitte stranden op de bahama s

She

de centen van ignace crombe
tess goossens houdt ermee op
antwerpse borsten krijgen hun verdiende walhalla

Sport

ook deze week wordt er enkel gevoetbald in jupiler league
tom boonen wint zijn tweede rit in qatar
barcelona trainer guardiola contador moet vechten tot einde

Autonieuws

waanzin belg snowboardt op e411 video
getest daelim 125 s3 is potige scooter
kan je een flitscamera misleiden

Video's

  extern lesley ann poppe uit de kleren voor playboy
  extern contador ik kom sterker terug
  extern energiefactuur loopt op