Groot spandoek Olivier Maingain steunt niet-benoemde burgemeesters

groot spandoek olivier maingain steunt niet benoemde burgemeesters

09/04/'10 Politicus Olivier Maingain (FDF), burgemeester van Sint-Lambrechts-Woluwe, zorgt nog maar eens voor beroering in de zaak van de niet-benoemde burgemeesters in de Vlaamse rand rond Brussel.

Deze keer heeft hij een groot spandoek aan de gevel van zijn gemeentehuis laten hangen met daarop in twee talen de boodschap: "Eerbied voor het stemrecht, solidariteit met de drie burgemeesters van de Brusselse Rand."

Bourgeois

Volgens Maingain is het niet democratisch dat de burgervaders van Linkebeek, Kraainem en Wezembeek-Oppem niet benoemd worden. Nadat Vlaams minister Geert Bourgeois (N-VA) dit laatste bekendmaakte, vergeleek Maingain die belissing met praktijken van tijdens de Duitse bezetting.

Bij de verkiezingen van 7 juni liet Sint-Lambrechts-Woluwe de kiesbrieven van de betrokken gemeenten in het Nederlands én in het Frans drukken en dat op eigen kosten.



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 7/7

    Ja Ka LEUT, 19 april '10 om 15:17 Ongepast?

    Aan Jacques Cosemans: Je hebt gelijk wat betreft de benoeming. Deze burgemeesters zijn verkozen. Het betekent echter niet dat je de wetten aan je laars mag lappen. Indien zij zich hieraan zouden houden dan zouden ze al lang benoemd zijn.
    ID=632194 / GEBRUIKER=989643
  • 6/7

    g s VREREN, 18 april '10 om 12:44 Ongepast?

    zit in marakech, zou zeggen voor zolang mogelijk, zijn blauwe vrienjes idem aan de andere kant van de wereldbol!!!!!
    ID=631800 / GEBRUIKER=340503
  • 5/7

    marc celus HOUTHALEN-HELCHTEREN, 11 april '10 om 23:12 Ongepast?

    ... dat gezever over BHV en de niet benoemde burgemeesters mag toch eens gaan stoppen. AUB !
    ID=627495 / GEBRUIKER=169567
  • 4/7

    jacques cosemans HOUTHALEN, 11 april '10 om 19:17 Ongepast?

    maingain heeft groot gelijk .wie heeft die burgemeesters gekozen .het zijn de mensen die dat gedaan hebben, dus dan moeten die ook burgemeester worden amen en uit
    ID=627445 / GEBRUIKER=356495
  • 3/7

    Danny Jacobs HALEN, 10 april '10 om 08:24 Ongepast?

    Als nu eens alle Vlaamse burgemeesters een spandoek aan het gemeentehuis zouden ophangen met het opschrift " In Vlaanderen respecteren burgemeesters Vlaamse wetten"
    ID=626871 / GEBRUIKER=352714

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

natuur en kiwi s spotten in taranaki
geen rustige vakantie door kate middleton
romantische bestemmingen voor valentijnsdag

She

heidi en klum gaan dan toch scheiden
walter van beirendonck doet het opnieuw met ontzettend veel lust
orval alsmaar slechter verkrijgbaar

Sport

cavendish reed wk met illegale helm
serena williams uitgeschakeld op australian open
westerlo laat standard niet scoren

Autonieuws

wellicht geen audi a1 cabrio wel q1
belgische kmo restaureert unieke auto voor mercedes
mitsubishi komt met nieuweling

Video's

  extern dertiende lichaam geborgen
  extern autosalon lokt 7pct minder mensen
  extern autosalon met 2 gezichten