Regels belspelletjes worden strenger

belspelletjes worden strenger

11/03/'10 Er komen strengere regels voor belspelletjes. Dat heeft bevoegd staatssecretaris Carl Devlies (CD&V) donderdag bekendgemaakt. Uit een evaluatierapport van de kansspelcommissie blijkt immers dat de bestaande regels te soepel zijn. Hierdoor kunnen de organisatoren van de spelletjes gemakkelijk gebruik maken van achterpoortjes.

In mei 2009 trad er een koninklijk besluit in werking waarin de regels met betrekking tot belspelletjes werden vastgelegd. De kansspelcommissie, die steeds meer klachten binnenkrijgt, heeft dit besluit nu bestudeerd en concludeert dat de regels onduidelijk zijn. Hierdoor is er te veel ruimte voor interpretatie.

Nieuwe regels moeten onduidelijkheden de wereld uithelpen en de spelers beter beschermen. Dat betekent dat de opgaven en oplossingen eenduidiger moeten worden. Mogelijk zullen de rekenraadsels, die maar zelden opgelost worden, verboden worden. Ook het systeem van de jackpot en het 'open lijn'-fenomeen zal uitgeklaard worden.

Meer informatie over de regeling van de belspelletjes en de kansspelen vindt u op de expertensite van John De Wit.

Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 9/9

    humpes tumpes BERINGEN, 11 maart '10 om 14:57 Ongepast?

    Volledig afschaffen. Ik begrijp trouwens niet dat men nog mensen vind om dit te presenteren. In mijn ogen zijn het armoezaaiers die proberen een paar eurotjes bij te verdienen met nachtwerk. Voor mij heeft VTM trouwens al lang afgedaan. Als iedereen zo zou gaan redeneren, en hun kijkcijfers dusdanig naar beneden gaan, zullen ze wel andere dingen gaan uitzenden. Dus massale oproep : kijk niet meer naar VTM.
    ID=606889 / GEBRUIKER=483181
  • 8/9

    G J BREE, 11 maart '10 om 13:09 Ongepast?

    Het is telkens toch maar een select groepje dat kijkt en meespeelt volgens de 'sympathieke' Bart Van Den Bossche. Ik snap niet hoe mensen als hij en de anderen zo (niet al te slimme) mensen kunnen afzetten. Ik zou me niet meer op straat durven vertonen. In Holland is die handel afgevoerd. Waarom hier nog niet? Ik volg volledig Peter @1 zijn mening.
    ID=606704 / GEBRUIKER=339295
  • 7/9

    Bart Leemans MAASEIK, 11 maart '10 om 12:57 Ongepast?

    Wat ik nog het grappigste van al vind is dat er blijkbaar nog altijd genoeg mensen te vinden zijn die zich hierdoor laten vangen.
    ID=606674 / GEBRUIKER=42633
  • 6/9

    Peter R LOMMEL, 11 maart '10 om 12:55 Ongepast?

    Met name VTM doet wat het wil. VTM denkt (dankzij steun/bescherming van politiekers en grote media concerns) boven de wet te staan. Afschaffen die hele handel, weg met die bedrieglijke spelletjes.
    ID=606669 / GEBRUIKER=343735
  • 5/9

    Heldere Kijk DIEPENBEEK, 11 maart '10 om 12:46 Ongepast?

    Om ze strenger te maken moet je wel eerst regels hebben,hé!
    ID=606647 / GEBRUIKER=970554

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

logeren als een diva in parijs
kunst en bmw s in spartanburg
b b in hartje waals brabant

She

koen de graeve was tijdje depressief
geef je seksleven een boost slaap apart
zo sta je frisser op

Sport

tomasz radzinski tekent bij waasland beveren 2
tom boonen boekt eerste zege in slotrit ronde van san luis
club zet bergen opzij en is weer tweede in de stand

Autonieuws

video eigenaar van rolls royce cabriolet laat dak open tijdens plensbui
foto s hyundai ix45 uitgelekt
kunst met karton

Video's

  extern al treinen geschrapt voor 22 uur
  extern imposante overwinning
  extern politie arresteert occupy ers