Broeder over misbruik in pensionaat: "We hadden spreekverbod"

broeder over misbruik in zuid nederlands pensionaat iedereen hield zijn mond dicht 2

08/03/'10 Een vroegere broeder van het jongerenpensionaat Sint Maria ter Engelen in Kerkrade vertelt vandaag in enkele Nederlandse kranten dat hij wist dat zijn medebroeders fransiscanen in de jaren vijftig en zestig jongens misbruikten. Het is de eerste keer dat een geestelijke toegeeft dat hij wist dat jongens er seksueel misbruikt werden.

De 72-jarige Gerrie Schobben uit Heerlen is tegenwoordig jeugdwerker in de provincie Luik. Destijds was hij werkzaam in het internaat als broeder Alfons.

Spreekverbod

"We wisten feitelijk dat het gebeurde, maar iedereen hield zijn mond dicht", zegt hij in De Limburger. "Dat moest van hogerhand. We hadden een spreekverbod."

Schobben heeft er geen concrete bewijzen voor, maar vermoedt dat sommige broeders werden weggestuurd wegens kindermisbruik. Zelf geeft hij toe dat hij jongens "vaker" sloeg, maar voelt zich niet schuldig en verwijt zichzelf niets.



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 1/1

    Gustaaf Baldewijns HEKS, 08 maart '10 om 17:01 Ongepast?

    gust baldewijns,heks In de jaren zestig(dat is al lang) waren er in het college internaat ook veel geestelijke-leraars, zij hielden er een select clubje leerlingen op na die tot middernacht in hun verblijf mochten vertoeven; het slaapuur was tien uur. Ik had toen nog niet het verstand mij daarom vragen te stellen, maar nu weet ik wel beter...misbruik bestaat reeds lang
    ID=604600 / GEBRUIKER=448014

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

dit vinden we irritant in hotels
laat het lot je vakantiebestemming bepalen
brussels airport schaft kiss ride af 2

She

twee op drie oudere vrouwen komt altijd klaar tijdens seks
evy gruyaert aan basis ontslag nieuwe vriend
pieter loridon eindelijk van straat

Sport

rob peeters nog steeds boos op belgisch kampioen sven nys
yanina wickmayer simpel door naar kwartfinales wta hobart
zonhovenaar erwin metten wint wk tafelvoetbal met nationale ploeg

Autonieuws

ford ecosport is nieuwe compacte suv
pikante kalender met auto s en playmate video
zeven kanshebbers voor auto van het jaar

Video's

  extern new hampshire kiest kandidaat
  extern rena zinkt verder in zee
  extern michelle obama speelt gastrol