"Voorstel Forum 2020 moet in overweging worden genomen"

voorstel forum 2020 moet in overweging worden genomen 2

04/03/'10 Donderdagnamiddag is in de commissie voor Mobiliteit en Openbare Werken van het Vlaams Parlement een hoorzitting gehouden met vertegenwoordigers van Forum Mobiliteit Antwerpse Regio 2020, over een alternatief tracé voor de Oosterweelverbinding. “Onze partij vraagt de Vlaamse regering met aandrang om de geformuleerde voorstellen ernstig te overwegen alvorens een definitieve beslissing te nemen”, zegt volksvertegenwoordiger Ivan Sabbe (LDD).

"Essentieel is dat er door de Vlaamse regering niet langer om de hete brij heen wordt gedraaid en dat die Vlaamse regering eindelijk een door Vlaanderen en vooral door Antwerpen maatschappelijk gedragen beslissing neemt die de Antwerpse mobiliteitsknoop daadwerkelijk ontwart. Bovendien is het essentieel dat deze beslissing ten volle rekening houdt met de uitslag van de volksraadpleging", benadrukt Sabbe.

Geen BAM-light

“Het referendum heeft aangetoond dat het BAM-tracé niet over het vereiste maatschappelijk draagvlak beschikt. Het Lange Wapper-tracé is logischerwijze dan ook niet langer de enige optie. Een BAM-light versie is dat overigens evenmin", zegt partijgenoot Jurgen Verstrepen.

"Het plan Forum 2020 heeft de verdienste dat het breed gedragen is. Indien de implementatie van dit voorstel niet resulteert in een significant hogere kostprijs en een nog langere realisatietermijn, kunnen we dit voorstel voluit steunen.”



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 2/2

    Ioannis Kalpakis DILSEN-STOKKEM, 05 maart '10 om 03:54 Ongepast?

    Het voorstel van forum 2020 is zeer goed, met één verbeterpunt (als ik zo vrij mag zijn). Namelijk : De omleiding van de E314 die voornamelijk vrachtwagens zullen gebruiken om de haven te bereiken, moet niet vanaf Wommelgem starten, maar eerder, nog voor Massenhoven. Dit wil zeggen nog voor de verbinding van de E314 met de E34. Hierdoor moet er voor Massenhoven op de E314 een afrit komen die een verbinding vormt naar de haven en die ook daarna in Zoersel een afrit heeft, die dus ook een rechtstreekse verbinding vormt naar de haven toe. Want uiteindelijk, het grootste probleem van files in de aansluuiting met ring wordt gevormd door het feit dat je twee voertuigen krijgt met verschillende snelheden. De pesonenauto's en de vrachtwagens. En die mogen zich niet "mengen", in Massenhoven.
    ID=602115 / GEBRUIKER=374871
  • 1/2

    Peter R LOMMEL, 04 maart '10 om 21:45 Ongepast?

    Rustig aan. Men moet zich in Antwerpen niet zo opwinden. Voor de Noord-Zuid verbinding in Limburg, is men te Houthalen-Helchteren al bijna 40 jaar!!!! bezig met plannen afkeuren, voorstellen afwijzen, alternatieven verzinnen, politieke spelletjes, uitstel, plannen maken, plannen afbreken, commissies benoemen, protestacties, nieuwe voorstellen, enz. Vermoedelijk probeerd men e.o.a wereldrecord te breken. Antwerpen, u bent gewaarschuwd.
    ID=602039 / GEBRUIKER=343735

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

efteling lanceert applicatie rond sprookjesboom
president barack obama vliegt in stijl video
chocoladeplezier aan boord

She

whitney houston 48 overleden
jeroen van dyck houdt wel van een kilootje meer
an lemmens blundert alex callier razend

Sport

zambia wint africa cup
club wint topper tegen gent
sven nys schrijft veldrit in eeklo op zijn naam

Autonieuws

maybach 330 000 euro verlies per verkochte auto
man bouwt houtkachel in auto video
ford toont easy access door system

Video's

  extern athene staat in brand
  extern gevaarlijk glad op de wegen
  extern doorbraak in onderzoek alzheimer