"Onderzoek Van Uytsel wordt onderonsje van CD&V’ers"
24/02/'10
"De communicatie van zowel het parket als van de federale politie rond het onderzoek naar het onderzoek in het dossier naar de moord op Annick Van Uytsel, roept meer vragen op dan ze antwoorden biedt", zegt Kris Daels (LDD).
“Zoals de kaarten nu liggen wijst alles er op dat het onderzoek naar het onderzoek een onderonsje wordt van CD&V’ers, zowel op het niveau van het parket (procureur Carmen van Leuven), de federale gerechtelijke politie (directeur-generaal Van Thielen) als nu van de minister van Justitie. Daarom pleiten wij er voor dat het onderzoek van Justitie op zijn minst mee wordt gevoerd door zowel de minister van Binnenlandse Zaken als de parlementaire begeleidingscommissie van het Comité P.”
Déjà vu
"Bijna 15 jaar na de zaak Dutroux en de parlementaire onderzoekscommissie Verwilghen die toen aan de basis lag van de politiehervorming, lijkt het er sterk op dat de politie nog altijd in hetzelfde bedje ziek is. Net zoals in de zaak Dutroux gaat het in het dossier Ronald Janssen om een dader die blijkbaar gedurende jaren meerdere zwaarwichtige feiten heeft gepleegd, terwijl er al veel vroeger informatie beschikbaar was om deze dader te identificeren."
“De voornaamste conclusies van de parlementaire onderzoekscommissie Dutroux waren ‘een gebrek aan informatiedoorstroming’ en storende ‘na-ijver tussen politiediensten’. Alles wijst er op dat in het onderzoek rond Ronald Janssen, nu ruim 10 jaar na de hervorming, klaarblijkelijk nog steeds dezelfde fouten worden gemaakt."
"Alleen wanneer de volledige waarheid aan de oppervlakte komt, kunnen er gepaste maatregelen genomen worden om te voorkomen dat dergelijke situaties zich herhalen. LDD zal dan ook aandringen bij de bevoegde ministers om hierover zo snel mogelijk een beslissing te nemen”, aldus Daels.