Man valt voorbijganger aan met samoeraizwaard
24/02/'10
Het parket van Tongeren heeft een robotfoto verspreid van een man die vorig najaar, op klaarlichte dag, een man heeft overvallen met een samoeraizwaard. Het slachtoffer verdedigde zich met een paraplu, maar raakte gewond.
De feiten gebeurden op 5 oktober 2009, op de gelijkvloerse verdieping van de appartementen tussen de Dieplaan en de Eerste Cyclistenlaan in Genk.
Die maandag kwam, rond 2 uur in de namiddag, een onbekende man van de Eindgracht in de richting van de appartementsblokken van de Eerste Cyclistenlaan. Hij had een samoeraizwaard bij zich. Totaal onverwacht zette hij het zwaard plots op de keel van een toevallige bewoner en eiste geld.
Het slachtoffer verweerde zich met zijn paraplu en kon het zwaard vastgrijpen, maar niet afnemen. De overvaller ging er even snel weer vandoor, met het zwaard verborgen onder zijn jas. Het gaat om een rechtshandige man met lang donker haar, onverzorgd en ongeschoren.
Tips
De plaats waar de feiten gebeurden, is een centrale gang die door het gebouw loopt, omgeven door ramen en glazen toegangsdeuren. Mogelijk zijn er getuigen die zich nog niet hebben gemeld.
Was u getuige of meent u de dader te herkennen op basis van de beschrijving en de robotfoto, aarzel dan niet contact op te nemen met de onderzoekers via het gratis nummer 0800/91.119 of reageer online.
Galerij