Drie beklaagden schuldig bevonden op proces gasramp Gellingen

fluxys vrijgesproken op proces ghislenghien

22/02/'10 Gasnetwerkbeheerder Fluxys treft geen enkele schuld aan de gasramp in Gellingen. Dat heeft de correctionele rechtbank van Doornik maandag geoordeeld. Architect Erwin P., opzichter Kristof D. en het aannemersbedrijf Tramo werden wel schuldig bevonden aan onopzettelijke doodslag wegens gebrek aan voorzorg en voorzichtigheid.

Het aannemersbedrijf werd veroordeeld tot een boete van 165.000 euro met uitstel. De architect en de aannemer kregen opschorting van de uitspraak.

Volgens de rechterbank van Doornik kon gasnetwerkbeheerder Fluxys niet weten dat er een lek was in de gasleiding. Het Openbare Ministerie had Fluxys nochtans als hoofdbeschuldigde naar voren gedragen, maar de rechter vond dat er bij het parket enkel gespeculeerd was, zonder bewijzen te leveren.

Husqvarna, het bedrijf, dat zes jaar geleden nog Diamant Boart heette en bezig was met een nieuwe vestiging in Gellingen te bouwen, maakte zich volgens de rechter schuldig aan inbreuken op reglementen, maar oordeelde dat deze geen verband hielden met de gasramp.

Het voorlezen van het vonnis, dat maar liefst 286 bladzijden telt, heeft de hele dag geduurd.

Op 30 juli 2004 kwamen 24 mensen om het leven bij de gasramp in Gellingen. Er vielen ook 132 gewonden.



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Drie beklaagden schuldig bevonden op proces gasramp Gellingen'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

stakingshinder op brussels airport voorlopig beperkt
logeren als een diva in parijs
kunst en bmw s in spartanburg

She

koen de graeve was tijdje depressief
geef je seksleven een boost slaap apart
zo sta je frisser op

Sport

de bruyne legt vandaag medische testen af bij chelsea
de bruyne legt vandaag medische testen af bij chelsea 2
tomasz radzinski tekent bij waasland beveren 2

Autonieuws

van roestbak tot rallywagen de afbraak
video eigenaar van rolls royce cabriolet laat dak open tijdens plensbui
foto s hyundai ix45 uitgelekt

Video's

  extern al treinen geschrapt voor 22 uur
  extern imposante overwinning
  extern politie arresteert occupy ers