Vlaamse regering gaat inburgeringspakketten verspreiden
13/02/'10
In landen waar de meeste immigranten vandaan komen, gaan de Belgische ambassades en consulaten binnenkort Vlaamse inburgeringspakketten verspreiden. Zo kunnen buitenlanders zich in hun land van herkomst voorbereiden op hun leven in Vlaanderen.
Minister van Buitenlandse Zaken Steven Van Ackere (CD&V) heeft de Vlaamse regering daarvoor toestemming gegeven. Die vroeg daar namelijk al langer om. In de inburgeringspakketten zitten een pakket Nederlands en een pakket maatschappelijke oriëntatie in hun eigen taal.
Volgens Vlaams minister van Inburgering Geert Bourgeois (N-VA) kunnen de mensen die naar Vlaanderen willen komen zo "kennis maken met Vlaanderen". "Ik vind het heel belangrijk dat we die stap zetten omdat die mensen als ze aankomen toch al een zekere voorsprong hebben ten opzichte van zij die aankomen en vanaf nul moeten beginnen", aldus de minister.
De pakketten worden wel vrijwillig verstuurd omdat de overheid de ambassades en consulaten niet kan verplichten om dat te doen. De pakketten zullen onder meer verdeeld worden in Turkije, Marokko, Rusland en Polen.