Leterme geeft werkgevers en vakbonden één maand
08/02
Premier Yves Leterme (CD&V) zat maandagmorgen samen met de top van de vakbonden. Hij moest ervoor zorgen dat het sociaal overleg tussen werkgevers en werknemers opnieuw op gang wordt getrokken. Leterme legde beide partijen een deadline van een maand op.
Onenigheid over het statuut van arbeiders en bedienden zorgde er eind vorig jaar voor dat het overleg afsprong. Zowel de werkgevers als de vakbonden haalden de voorbije weken zwaar uit naar elkaar.
Informeel contact
"Het gaat niet goed met het overleg, dat is nogal duidelijk", reageerde ACV-voorzitter Luc Cortebeeck al. "Het wordt zeker niet geholpen door te klagen en te zagen, en ook niet door ons land te vergelijken met Griekenland." Een duidelijk verwijzing naar Thomas Leysen van werkgeversorganisatie VBO.
Leterme zat eerst samen met de vakbonden en maandagmiddag kwamen de werkgevers aan bod. Ze krijgen nu tot begin maart de tijd om wat informele contacten te houden. Daarna moeten ze opnieuw bij de premier komen.