Straffen voor geweld tegen politie worden verdubbeld

straffen voor geweld tegen politie worden verdubbeld

03/02 De Kamercommissie Justitie heeft zonder enige discussie een wetsvoorstel goedgekeurd waardoor de straffen voor geweld tegen politiemensen worden verdubbeld. Groen! en N-VA onthielden zich, de sp.a bleef afwezig.

Door het voorstel, dat eerder al in de Senaat werd gestemd, verdubbelen de minimumstraffen. Maar ook bepaalde maximumstraffen verhogen drastisch.

Klappen

Op een droge klap zonder enig gevolg komt nu 2 jaar cel, op opzettelijke slagen met (niet-blijvende) arbeidsongeschiktheid 4 jaar, op opzettelijke slagen met een blijvende arbeidsongeschiktheid 10 jaar.

De maximumstraffen zijn daarmee doorgaans twee keer hoog als die voor dezelfde feiten gepleegd op gewone burgers. En meestal zijn ze ook twee keer zo hoog als die voor dezelfde feiten gepleegd op buschauffeurs, artsen, verplegers, psychologen e.d.

In de voorbije tien jaar steeg het aantal geweldfeiten tegen politiemensen in functie met 14% tot 860 feiten in 2008. Het aantal geweldfeiten tegen gewone burgers steeg met 25,5% tot 50.082 feiten, dubbel zo snel dus. Aan de straffen voor geweld tegen gewone burgers verandert de wet niets.

Meer over deze nieuwe wet vindt u op de expertensite van John De Wit.



Bekijk alle artikels binnen binnenland

Reacties

  • 13/13

    sunnyboy sunnyboy GENK, 04 februari '10 om 12:14 Ongepast?

    Allemaal goed en wel maar wat met die cowboy agenten die denken dat ze boven de wet staan en eerder de orde handhaving veroorzaken omwille van hun gedrag ? Binnekort zijn we een politiestaat door enkele rellieschoppers uit Brussel die ze nog niet aankunnen.

    ID=583043 / GEBRUIKER=399324

  • 12/13

    Ghislaine Bergen HEUSDEN-ZOLDER, 03 februari '10 om 23:57 Ongepast?

    Aan de strafmaat opzich hapert niets, helaas is het in werkelijkheid slechts een derde van het gestelde. Dus 2 jaar is in de realiteit amper 8 maanden. Bij tien jaar komt dat neer op 3 jaar. Laat die handel zonder proces eens brommen!! Of laat mijn flikken die mannen gelijk omleggen, moeten we er ook geen belastingen voor betalen! Laten we met z'n allen bij de volgende verkiezingen eens thuis blijven. Alle twaalf miljoen en vrije verkiezingen eisen zoals in alle andere Europse landen.

    ID=582786 / GEBRUIKER=280284

  • 11/13

    marc boudewijn STRASBOURG, 03 februari '10 om 19:54 Ongepast?

    Iedereen moet de wet respekteren, maar als men geweld wilt gebruiken moeten ze de gevolgen daarvan maar dragen. En dat de regering dergelijke drastische maatregelen moet treffen is het zeker nodig om eens een duidelijk signaal naar buiten te sturen dat ze het niet meer aanvaarden het nutteloze geweld. Maar het is niet aan de regering om maatregelen te nemen dat had de justitie allang moeten doen. De regering kan hondert wetten goedkeuren als justitie ze niet omzet waar staat de regering dan met die wetten ???

    ID=582702 / GEBRUIKER=452509

  • 10/13

    Joke Weethet DIEPENBEEK, 03 februari '10 om 18:34 Ongepast?

    Het gaat er hier niet echt om dat de straffen verdubbeld worden bij geweld tegen de politie. Ge moet dat zien als geweld tegen het gezag. Dus het gaat hier niet over de mens in kwestie (politieman of vrouw) maar over het gezag. Als men al geen respect meer heeft voor het gezag ja dan is er niets meer hé.

    ID=582657 / GEBRUIKER=471777

  • 9/13

    Debecker Jef TESSENDERLO, 03 februari '10 om 17:42 Ongepast?

    Weer zo een "snel maatregelwet" van Belgie die laat zien hoe ondoordacht dit land geregeert wordt. Ben benieuwd wanneer de eerste misbruiken optreden door agenten die smeerlapperij uitlokken. Het is niet door deze wet dat de criminelen banger zullen worden. Helemaal niet. Kijk eens rond u, in USQ is nultolerantie voor geweld op politie en zie eens wat je daar voor geweld hebt. Laksheid van justitie en regering is hier de oorzaak.

    ID=582602 / GEBRUIKER=438898

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Sport

mogelijk geen snooker meer op de bbc
broers szczepaniak positief op wk veldrijden
stijnen krijgt boete van 500 euro

She

franse vogue beschuldigd van aanzetten tot plagiaat
modeontwerpster diane von furstenberg stort zich op muziekmarkt
gerard butler is paranoide op seksueel vlak

Autonieuws

mercedes met eerste dieselhybride in west europa
lexus maakt mooie reclamevideo video
video honda cb1100 in actie

Video's

  extern benitez wil niet praten over versterkingen
  extern pellegrini denkt niet aan opstappen
  extern mexicaan is rijkste ter wereld