Busticket De Lijn binnenkort te betalen met ecocheques

marino keulen wilt dat de lijn ecocheques aanvaardt

28/01 Marino Keulen (Open Vld) heeft voorgesteld dat vervoersmaatschappij De Lijn ecocheques gaat aanvaarden als betaalmiddel.

Eind 2009 werd er voor ongeveer 110 miljoen euro aan ecocheques uitgedeeld aan de werknemers in het ganse land. Hiermee kunnen de mensen ecologisch verantwoorde aankopen doen. Marino Keulen was verbaasd dat busticketten van De Lijn hier niet mee gekocht konden worden.

"De ecocheque een interessant middel kunnen zijn om kennis te maken met het openbaar vervoer en in die zin een ‘opstap’ kunnen zijn naar een abonnement. Promotie van het gebruik van het openbaar vervoer wordt met allerlei middelen gestimuleerd ten voordele van de mobiliteit en het milieu. Het gebruik van de ecocheque als betaalmiddel voor vervoersbewijzen zou perfect kunnen passen in deze filosofie", meent Keulen.

Crevits

Marino Keulen stelde net in de commissie Mobiliteit en Openbare Werken van het Vlaams Parlement hierover een vraag om uitleg aan minister Hilde Crevits. Die ondersteunt nu de vraag van Keulen.

"Er zijn enkel een aantal praktische bezwaren. Betalen met ecocheques op het voertuig zou de stiptheid in het gedrang kunnen brengen, men mag ecocheques niet terugbetalen in geld enz. Maar de minister gaat onderzoeken hoe deze bezwaren kunnen weggewerkt worden", besluit Keulen.

NMBS

Gisteren raakte bekend dat treinreizigers vanaf 1 februari hun verplaatsing met ecocheques kunnen betalen.



Bekijk alle artikels binnen binnenland

Reacties

  • 4/4

    wubo Ockels HASSELT, 29 januari '10 om 14:58 Ongepast?

    Binnekort staan we allemaal terug aan de gaarkeuken met voedselbonnen. Het lijkt wel alsof de Belgische regering daar terug naartoe wil.

    ID=579276 / GEBRUIKER=340090

  • 3/4

    Nath patat HAMONT, 28 januari '10 om 23:42 Ongepast?

    haha! Das nu wel het toppunt! Ben vanne week nog na de lijn gestapt om te vragen of ik kon betalen met eco-cheques! Ze wezen me de deur met het antwoord: "nee daar doen we niet aan mee!" heb het geld dan maar ergens anders "onnuttig" in gestoken en nu hoor ik dit! Verdomme toch! :(

    ID=578843 / GEBRUIKER=444799

  • 2/4

    jean-pierre rejek GENK, 28 januari '10 om 20:28 Ongepast?

    de meeste mensen die de ecocheques gekregen hadden dachten dat ze extra was voor de koopkracht te verhogen,het is gekomen in de plaats van uw index van 2,31 procent op uw bruto loon ,dus uw pensioen gaat niet omhoog want ze kunnen niet pensioen uitbetalen op doos lampoelen ge kunt er alleen aan likken als ge dat wil zjn goed bezig

    ID=578780 / GEBRUIKER=458839

  • 1/4

    humpes tumpes BERINGEN, 28 januari '10 om 19:48 Ongepast?

    Ecocheques zijn enkel en alleen bedoeld om de mensen geld te laten uitgeven, veel geld!! En zoals iedereen weet, houden de meeste mensen hun geldbeugel gesloten, als ze dat kunnen (bewijs hiervan is het aantal miljarden dat er op de spaarrekeningen gekomen is. Hoeveel % van de bevolking denkt nu nog echt aan de toekomst, wetende dat er voor de kinderen van heden geen toekomst meer zal bestaan.

    ID=578764 / GEBRUIKER=483181

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Sport

kim clijsters vlot naar derde ronde indian wells
roeselare neemt maaseik te grazen
charleroi nekt oostende in bizarre slotfase

She

cilou annys verrast door overvaller
jennifer aniston ziet hereniging met ex weer zitten
ouders kunnen begrafenis corey haim niet betalen

Autonieuws

getest bmw r 1200 gs
oostenrijker tekent audi conceptcar
stuntje met motor loopt fout af video

Video's

  extern dieren smullen van ijsjes
  extern vlamingen in spanje in de kou
  extern bed and breakfast expo