Rechters mogen tot 73 jaar werken
20/01
In de toekomst zullen rechters tot 73 jaar mogen werken in plaats van tot 70 jaar. Dat heeft de Kamercommissie Justitie beslist op voorstel van Olivier Maingain (FDF).
Momenteel moeten rechters op hun zevenenzestigste met pensioen. Alleen de magistraten van het Hof van Cassatie werken door tot ze 70 jaar zijn. Al in 2003 werd beslist dat ook de andere magistraten als plaatsvervangend rechter mogen zetelen tot ze zeventig zijn, zo ze dat willen.
De Kamercommissie Justitie besloot nu dat ze dit mogen doen tot ze 73 jaar zijn. “Er is immers behoefte aan extra personeel”, zo luidt de motivering. Ruim een derde van de werkende rechters is ouder dan 55 jaar. In de privésector is nog een 10% van het personeel ouder dan 55 jaar.
JDW