Binnenkort boetes innen met draagbare betaalterminal

binnenkort boetes innen met draagbare betaalterminal

16/01 De lokale politie krijgt binnenkort een draagbare betaalterminal mee op pad. Zo kunnen snelheidsovertreders hun boete ter plaatse betalen. Ook de federale wegpolitie is geïnteresseerd.

Die beslissing komt er na succesvolle proefprojecten in Bilzen en de Noorderkempen. "Drie op de vier betalen zonder verpinken met de terminal. Het bespaart ons alvast een postzegel en we moeten ons geen zorgen maken over aanmaningen voor overtreders die niet betalen", aldus korpschef Dirk Claes van de zone Bilzen/Hoeselt/Riemst.

Volgens Michel Maus, hoogleraar en advocaat, is het systeem niet optimaal: "De burger die in de combi zo'n terminal voor zijn neus krijgt, durft natuurlijk niet neen te zeggen. De burger moet tijd krijgen om een weloverwogen keuze te maken: betalen of naar de rechter."



Bekijk alle artikels binnen binnenland

Reacties

  • 5/5

    g s VREREN, 17 januari '10 om 06:41 Ongepast?

    En als ik geen bankkaart bij heb?? wat dan,, in de bak steken!!!!!! ha ha GELDWOLVEN!!!!

    ID=570410 / GEBRUIKER=340503

  • 4/5

    humpes tumpes BERINGEN, 16 januari '10 om 13:17 Ongepast?

    Waarom laat je elke bestuurder geen domicilieringsopdracht tekenen, verplicht bij het afhalen van het rijbewijs, zo kan je alles onmiddellijk van zijn rekening plukken. Veel goedkoper!!!

    ID=570165 / GEBRUIKER=483181

  • 3/5

    j v OPGLABBEEK, 16 januari '10 om 12:41 Ongepast?

    aasgieren,als ze maar de mensen hun laatste centen kunnen afnemen.

    ID=570150 / GEBRUIKER=194118

  • 2/5

    milou rakker BERINGEN, 16 januari '10 om 11:15 Ongepast?

    Zonder boete geen orde. Het probleem ontstaat wanneer de boete niet meer diend om de orde te handhaven, maar om de altijd lege staatskas te spijzen. Geld, geld, geld, steeds meer, steeds sneller. Maar dat je voor ernstige redenen zelfs een PV geweigerd wordt (vb. na een ongeval met lichtgewonden of bvb vandalisme) dat je nodig hebt voor je verzekering, omdat de politie in opdracht van de overheid voorrang moet geven aan de geldboetes, zorgt juist voor wanorde. Sterker zelfs het bedreigd de burger in zijn rechtszekerheid.

    ID=570101 / GEBRUIKER=918422

  • 1/5

    v a HASSELT, 16 januari '10 om 09:00 Ongepast?

    Krijgen we dan korting ?

    ID=570055 / GEBRUIKER=339723

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Sport

sevilla haalt gelijkspel in moskou
genk deelt punten met roeselare
genk deelt punten met roeselare 2

She

lady gaga met voorbindpenis op podium
liz hurley steelt show met doorschijnende jurk
angelina jolie en brad pitt geven antwoord op de geruchten

Autonieuws

mercedes f 800 style stijlvolle groene jongen
meer mensen geslaagd op rijbewijs b in 2009
audi lacht bmw uit in reclamespot video

Video's

  extern gordels op treinen nmbs
  extern handelen banken ethisch
  extern 1 miljard winst voor dexia