"Fietsers tegen de richting laten rijden, is veilig"

fietsers tegen de richting laten rijden is veilig

09/01 Tegen de richting in fietsen in eenrichtingsstraten is niet gevaarlijk. Dat meldt het Belgisch Instituut voor Verkeersveiligheid (BIVV).

Het BIVV voerde de studie uit in drie grote Belgische steden. In eenrichtingsstraten waar fietser tegen de rijrichting mogen rijden, gebeuren minder ongevallen. Volgens het instituut, dat het onderzoek uitvoerde in opdracht van staatssecretaris voor Mobiliteit Etienne Schouppe (CD&V), is het dus veilig om fietsers in de tegengestelde richting te laten rijden.

"De autobestuurders zien de fietsers naderen, en omgekeerd, waardoor ze allebei veilig aan de kant kunnen gaan. Ik spoor de gemeenten daarom aan om fietsers vaker toe te laten om ook in tegengestelde richting te rijden. Veel gemeenten twijfelen omdat ze denken dat het onveilig is, maar dat blijkt niet het geval", aldus Schouppe in de Coreliokranten.



Bekijk alle artikels binnen binnenland

Reacties

  • 8/8

    Mathieu Peeters MAASEIK, 15 januari '10 om 10:02 Ongepast?

    Ga eens in de omgeving van een school staan als er daar mer dan 1000 leerlingen gelost worden. of beter probeer daar eens reglementair met je wagen door te komen zonder stoppên en zonder schrammen op je wagen. Ik wil het Schoeppen altijd zien doen. Maar het is makkelijk wetten maken welke in de mond gelegd worden anderen, en zelf niets van verkeer afweten. En wat ga je doen als ze met vier vijf naast mekaar op je afkomen, mooi stoppen en bidden dat er geen schade achter blijft.

    ID=569499 / GEBRUIKER=469037

  • 7/8

    roger mertens GENK, 13 januari '10 om 16:44 Ongepast?

    en wie gaat hen dat aanleren,de scholen natuurlijk,en wat denken en doen en zeggen die leerlingen dan juist het tegen overgestelde,alhoewel het zou beter zijn de zo denkende profies in clubverband laat deze knarre een fiets opleiding verplicht volgen dan volgen de kinderen vanzelf,en de studie van bivv hebben hun kaas gaan halen door toe doen van de vracht en bus bestuurder die bij een ongeval bij dode hoek altijd de klos zijn.bij stilstand aan rood licht achter de bus of vrachtwagen stoppen en aanschuiven zoals ieder voertuig,dan is het opgelost.tussen de lijnen rijden krijgt men nooit aangeleerd,het is gek maar laat ieder zijn ding doen volgens goeddunken en het loopt op wieltjes,in afrika en indie is de leuze de weg is van iedereen maar als ik er zijn ga dan opzij

    ID=568303 / GEBRUIKER=898395

  • 6/8

    Bert Kalie NIEL-BIJ-AS, 10 januari '10 om 23:40 Ongepast?

    Als beroepschauffeur met meer dan 100.000 km per jaar op regionale wegen kan ik uit ervaring zeggen dat tegen de richting fietsen helemaal NIET veilig is . En dan rijden de fietsers ook nog eens met meerderen langs elkaar . Maar dat kan Schouppe niks maken die zegt alleen wat de fietsersbond wil horen want dat brengt waarschijnlijk stemmen op , maar dat hij van het verkeer niets afweet dat weten wij al langer .

    ID=566391 / GEBRUIKER=885882

  • 5/8

    Debecker Jef TESSENDERLO, 10 januari '10 om 08:40 Ongepast?

    stop toch deze idioot. Het enige wat moet gebeuren in Belgie is de jeugd en mensen heropvoeden. Fietsers zwieren zich tussen autos door van links naar rechts, slalommen op de kruispunten en plaatsen zich voor de autos, rijden over de wegen in plaats van fietspaden. Waar is de tijd dat fietsers op het fietspad moesten rijden? Waar is de tijd dat iedereen moest links en rechts kijken? Waar is de tijd dat er op de rijwegen voor autos enkel autos waren? Als er geen orde is, zal het niet veilig zijn. Dat is een wet.

    ID=565927 / GEBRUIKER=438898

  • 4/8

    jean hilven MAASMECHELEN, 09 januari '10 om 13:58 Ongepast?

    als alle fietsers overal tegen de richting in fietsen zijn de dodehoek ongevallen meteen ook van de baan

    ID=565548 / GEBRUIKER=92791

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Feed

Lees ook

Meest gelezen in Binnenland

Alles over

Doorzoek ons archief

Sport

standard met 1 0 zege naar kwartfinales europa league
anderlecht uitgeschakeld ondanks 4 3 winst
ancelotti mag voor 110 miljoen nieuwe spelers kopen

Autonieuws

mclaren mp4 12c officieel voorgesteld
elektromobiel twike steeds populairder
nissan geeft navara en pathfinder facelift

Video's

  extern de camargo standard kan heel ver geraken
  extern boussoufa het doet een beetje pijn
  extern deschacht we waren beter dan hamburg