N-VA steekt Open Vld en sp.a voorbij

n va steekt open vld en sp a voorbij

20/12/'09 N-VA wipt over Open Vld en sp.a en is de derde grootste Vlaamse partij. Voorzitter Bart De Wever en Vlaams minister-president Kris Peeters zijn de populairste politici. Dat blijkt uit de driemaandelijkse peiling van La Libre Belgique.

CD&V verliest 0,7 procent, maar blijft veruit de grootste Vlaamse partij (22,2 procent). Vooral de Vlaams-nationalistische partijen winnen aanhang. Volgens de peiling zou Vlaams Belang 17,1 procent van de stemmen halen (+ 1,8 procent). Het VB wordt daarmee weer afgetekend de tweede partij in Vlaanderen. N-VA wint 1,9 procent ten opzichte van de verkiezingsresultaten van 7 juni en klokt af op 15 procent.

Open Vld verliest 1 procent en blijft steken op 14 procent. Sp.a geeft 1,4 procent prijs en belandt op 13,9 procent. Groen! (+ 0,4 procent) en LDD (- 0,4 procent) halen de kiesdrempel met ongeveer 7 procent.

Ipsos Belgium ondervroeg 2.000 meerderjarigen via het internet. De foutenmarge bedraagt 3,6 procent.



Bekijk alle artikels binnen binnenland

Reacties

  • 12/12

    Chris Heeren SINT-TRUIDEN, 22 december '09 om 16:51 Ongepast?

    @Maria Christoffels wie heeft er dan wel voor gezorgd?

    ID=555414 / GEBRUIKER=208622

  • 11/12

    jeff stookers STEVOORT, 21 december '09 om 17:30 Ongepast?

    Dankzij Stevaert is Gennez voorzitster geworden van de socialisten. Dit was één van de talrijke flaters van hem. Als Gennez nog lang voorzitster blijft gaan de socialisten onder 10%. Prima zo. Vlaanderen heeft geen socialisten nodig.

    ID=554781 / GEBRUIKER=879427

  • 10/12

    tony hebbelynck VELM, 21 december '09 om 14:48 Ongepast?

    haha.die peilingen toch.verleden jaar haalde het vb nog de kiesdrempel niet.er is maar 1 peiling,de verkiezing.trouwens alle cd&v kiezers die tevreden zijn zoals het nu gaat,die moetten maar weer cd&v gaan stemmen.de andere; rechts zegt gewoon wat er leeft bij de man in de straat. ieder moet maar uitmaken of je een ander beleid wilt(daarom hoeft dit niet slechter te zijn(het kan niet slechter)).

    ID=554675 / GEBRUIKER=338801

  • 9/12

    Peter R LOMMEL, 21 december '09 om 11:41 Ongepast?

    Dit is verschrikkelijk nieuws! Hoe is het mogelijk! 14% kiest nog steeds voor open-VLD, de meest a-sociale partij van Belgie! Hoeveel crisissen moeten er nog komen om die mensen te laten begrijpen wat liberalisme betekend?

    ID=554478 / GEBRUIKER=343735

  • 8/12

    Maria Christoffels NEERHAREN, 21 december '09 om 10:47 Ongepast?

    Het resultaat is evenredig met de intelligentie van de Vlaming. Van het ogenblik dat hij 500 € op zijn spaarrekening heeft beschouwt hij zich als rechts. Hij blinkt uit door het kankeren op de staat maar nog meer door het bedelen om werkloosheidsvergoedingen, brugpensioen, kindergeld, ziekengeld.... Maar wie heeft voor al deze sociale voordelen gezorgd: NIET het Vlaams Blok, NIET de NVA. Dus Vlamingen, denk eens na eer je zo'n onzin verkondigt.

    ID=554425 / GEBRUIKER=402965

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Sport

adriano ketent vriendin vast aan boom en laat ze achter
clijsters stemt op armstrong voor comeback van het jaar
standard speelt donderdag in athene mogelijk zonder fans

She

nieuwe vriend voor miley cyrus
sharon osbourne room op ballen voor spannend seksleven
george clooney met flesje drank op oscaruitreiking

Autonieuws

schokkend toyota prius slaat op hol video
tekeningen mercedes sls roadster gelekt
dacia maakt prijzen duster bekend

Video's

  extern audi wil groter publiek bereiken
  extern duwtje in rug na faillissement
  extern fiscale gunst onder vuur