N-VA eist ontslag van ereconsul in Granada

27/11/'09 Een groep Vlamingen startte in Spanje onlangs een petitie om het ontslag te eisen van ereconsul Etienne de Stexhe in Granada. "De man vraagt burgers een verloning voor diensten die hij niet mag leveren en weigert pertinent om Nederlands te spreken", meldt N-VA.

"Zo verzocht ereconsul de Stexhe een Vlaamse dame, residerend in Almuñecar, om 10 euro te betalen voor het afleveren van een attest van goed gedrag en zeden. De vrouw rook onraad omdat het verzoek tot betaling door de ereconsul zelf op een apart briefje werd geschreven. Daarvoor gebruikte de Stexhe vreemd genoeg niet het officieel briefpapier van het consulaat. Het consulaat van Alicante bevestigde even later aan de vrouw dat de ereconsul hiervoor geen geld mag vragen en bovendien is hij niet bevoegd om zo’n attest af te leveren."

Nederlands

De Stexhe weigert bovendien om Nederlands te spreken. “Sinds mijn wetgevend initiatief om onwettige benoemingen in het kader van de taalwetten tegen te gaan, word ik overspoeld met mailtjes van Vlamingen in het buitenland die negatieve taalervaringen gehad hebben met consuls”, zegt N-VA-Kamerlid Peter Luykx.

“Maar dit is toch wel het meest flagrante voorbeeld. Wie door ereconsul de Stexhe in Granada in het Nederlands geholpen wil worden, krijgt het advies een tolk Frans of Spaans mee te nemen. Uit deze houding spreekt vooral minachting, een ereconsul onwaardig”, aldus Luykx.

Ontslag

De petitie, ondertekend door tientallen Vlamingen, werd een tijd geleden afgeleverd aan het Belgisch consulaat in Alicante. De ondertekenaars eisen het ontslag van de ereconsul. N-VA steunt deze eis.

In de commissie Buitenlandse Betrekkingen beweerde toenmalig minister van Buitenlandse zaken Yves Leterme dat hij geen weet had van klachten over de Stexhe. Ondertussen geeft zijn voormalig kabinet toe dat ze wel degelijk klachten hebben ontvangen. De ereconsul werd al op het matje geroepen door de Belgische ambassadeur in Spanje.

“Een ereconsul die zich onrechtmatig verrijkt op kap van onschuldige burgers en weigert hun taal te spreken, verdient zijn ambt niet”, zegt Luykx



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 2/2

    pierre vanderbeuken KOZEN, 28 november '09 om 11:22 Ongepast?

    wandelen sturen dat heerschap!!!
    ID=538447 / GEBRUIKER=879916
  • 1/2

    dan l DIEPENBEEK, 27 november '09 om 19:13 Ongepast?

    Waarom moet die man nu nog nederlands leren, hier moeten de kinderen frans leren in de kleuterklas voor dat ze fantsoenlijk nederlands kunnen.
    ID=538188 / GEBRUIKER=458585

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

ten volle genieten in b b godendo
uitgebreide strandvakantie op mauritius
wenen blijft populaire citytripbestemming

She

steeds meer fitnessfanaten aan de doping
filterkoffie weer hip
belgisch topmodel met blote borsten op catwalk

Sport

eupen wint van tubeke en is steviger leider in tweede
contador nieuwe leider in argentinie
overzicht 19

Autonieuws

nieuwe goedkope citroen id uitgelekt
helft bmw rijders toetert minstens 1 keer per trip
wulpse dame promoot nieuw vervoersmiddel video

Video's

  extern 55pct belgen tegen staking
  extern studenten kunnen op hotel
  extern cardiologen worden overstelpt