Staat erft 12 miljoen van 126 eenzamen
18/07/'12
Binnenland
De Belgische staat heeft vorig jaar 12.471.912 euro geërfd van landgenoten die in alle eenzaamheid gestorven zijn. Van 126 overledenen is immers geen enkele erfgenaam of testament teruggevonden. Dat laat vermoeden dat ze in hun laatste levensjaren weinig of geen contact hadden met anderen.
Het aantal erfeloze nalatenschappen is de jongste jaren nog gestegen. In 2009 lieten 87 overledenen de schatkist in totaal 5.280.966 euro na. In 2010 verdubbelde dag bedrag. En ook vorig jaar steeg het aantal mensen die bemiddeld maar eenzaam stierven. Ze lieten meer dan twaalf miljoen euro achter. Geriater Lucien De Cock schrikt daar niet van. "Mensen beseffen niet hoe eenzaam sommige bejaarden zijn."
Alvorens hun bezittingen naar de staat gaan, wordt op alle mogelijke manieren geprobeerd om toch nog verre familieleden op te sporen. Lukt dat niet worden alle bezittingen op bevel van de rechtbank in eerste aanleg aan de schatkist geschonken. De staat moet wel, net als u en ik, successierechten betalen. De gewesten ontvingen vorig jaar 4.784.770 euro aan successierechten.
Duiken er jaren later toch nog verre verwanten op, dan kunnen die vooralsnog aanspraak maken op de erfenis van een verre oom of tante. Vorig jaar gebeurde dat twaalf keer.
TG
Foto GPD