Nieuws Limburg - HBvL
Nieuws Limburg - HBvL

Parwais krijgt ongelijk en moet land uit

parweiz krijgt ongelijk en moet land uit

05/07/'12 Binnenland De Raad voor Vreemdelingenbetwistingen heeft zopas Parwais Sangari (20), de jonge Afghaanse asielzoeker die in Antwerpen woont als lasser, ongelijk gegeven. Zijn derde asielaanvraag wordt niet meer opnieuw behandeld en hij moet dus worden teruggestuurd naar Kaboel, Afghanistan.

Vorige week ontstond er opschudding rond de dreigende uitwijzing van Parwais Sangari, omdat de jongeman zich volgens zijn pleegmoeder Ruth Van Houtte uit Boechout sinds 2008 goed geïntegreerd heeft en momenteel nog een opleiding tot lasser volgt.

Volgens de vrouw riskeert Parwais ook zijn leven, wanneer hij terug naar Afghanistan zou moeten. Zijn vader zou er in 2008 om politieke redenen zijn vermoord.

Nieuwe elementen


De jongeman moest eerder deze week al het land uit, nadat zijn asielaanvraag al voor de derde keer werd afgewezen door het Commissariaat-Generaal voor de Vluchtelingen. Maar zijn advocate, Kati Verstrepen, ging in beroep bij de Raad voor Vreemdelingenbetwistingen.

Die kon beslissen dat er nieuwe elementen in zijn asielaanvraag zaten en dat ze alsnog behandeld moest worden. Maar dat deed de Raad niet. Het beroep van Parwais is nu afgewezen, zodat hij terug moet naar Kaboel.

Meester Kati Verstrepen: "Ik kan nu nog naar de Raad van State gaan, maar dat schort de terugsturing niet op. Wel overweeg ik nog een kort geding bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens in Straatsburg. Dat Hof kan de terugzending nog wel tegen houden."

Na de beslissing van de Raad voor Vreemdelingenbetwistingen kan de dienst Vreemdelingenzaken een nieuwe datum voor de uitwijzing vastleggen. Voorlopig moet Parwais Sangari in het gesloten opvangcentrum van Merksplas blijven.

JDW/JVdPo

Meest Gelezen
Regionaal nieuws

Recent Nieuws

17:18 Wielrennen Het Britse Sky heeft zondag de ploegentijdrit in de 96ste Ronde van Italië gewonnen. De formatie van tourwinnaar Bradley Wiggins had op het …

Meer Recent Nieuws