Gerecht volgt piste dat kasteelbewoner dood is
10/02
Binnenland
Tien dagen na de verdwijning van Stijn Saelens (34) is het gerecht bijna honderd procent zeker: de kasteelbewoner uit Wingene is niet meer in leven. Een geënsceneerde verdwijning wordt niet meer geloofd.
Een gemeentearbeider die in de buurt van het kasteel grachten aan het ruimen was, meldde vorige week aan de politie dat hij een verdachte auto heeft zien rijden op de ochtend van de feiten. Op de achterbank lag volgens hem mogelijk een lichaam, bedekt met een laken of een deken.
Saelens leefde in onmin met zijn schoonfamilie, de relatie met zijn vrouw had betere tijden gekend, hij wilde naar Australië verhuizen en hij zat er financieel minder goed voor dan gedacht. Maar wie hem heeft gedood of de opdracht daartoe gaf, is nog altijd een mysterie.
Wat wel vaststaat, is dat het slachtoffer zijn ontvoerders of moordenaar(s) die dinsdag 31 januari zelf heeft binnengelaten. Wellicht gaat het om bekenden, want volgens zijn vrouw liet hij nooit iemand binnen die hij niet kende. Of... de daders hadden een sleutel, want op geen enkele deur of raam van kasteel Carpentier zijn inbraaksporen gevonden.
Op basis van nieuwe elementen hebben speurders de piste van een door Saelens zelf geënsceneerde verdwijning nu definitief verlaten. Wel blijven er grote vragen.
Schoonmaak
"Ofwel schiet je iemand neer en vertrek je. Klus geklaard. Ofwel neem je iemand onder bedreiging mee en laat je geen sporen na. Maar iemand ter plekke neerschieten om hem dan mee te nemen, is uitzonderlijk en weinig professioneel", luidt het in speurderskringen.
"Niet alleen op de plaats delict, ook op de kledij van de dader(s), in de auto en wie weet waar nog zijn bloedsporen achtergelaten. En zoals u weet kunnen die tegenwoordig vrij gemakkelijk worden teruggevonden. Zelfs na verloop van tijd, zelfs na een grondige schoonmaakbeurt. Misschien wilde men hem meenemen om op een andere plaats het genadeschot te geven en het lichaam te laten verdwijnen. Misschien heeft hij zich verdedigd en viel er onverwacht een schot."
Pas na de dooi wordt er gezocht naar een lichaam. Tenzij er vroeger bekentenissen zijn.
TG
Foto Joris Herregods