De Lijn bespaart dit jaar 60 miljoen euro
18/01
Binnenland
De Vlaamse vervoersmaatschappij De Lijn gaat dit jaar 60 miljoen euro besparen. Dat maakte het bedrijf woensdag bekend na de raad van bestuur. Dat de besparingen zullen leiden tot 600 afvloeiingen, wilde topman Roger Kesteloot woensdag niet bevestigen. "Dat cijfer is veel te voorbarig."
De voorbije weken circuleerden al cijfers over besparingen tussen de 50 à 70 miljoen euro bij De Lijn. De uiteindelijke doelstelling ligt daar mooi tussenin. De Lijn ziet drie manieren om dat resultaat te halen: minder uitgaven, meer ontvangsten en het aanbod beter afstemmen op de vraag.
Stijgende prijzen
De besparingen zijn nodig omdat het vervoersbedrijf 2011 afsloot met een verlies. Dat was het gevolg van stijgende prijzen bij leveranciers en grondstoffen, en tegenvallende inkomsten. Zo steeg het aantal sociale abonnementen met maar liefst 30 procent.
Op een totale begroting van zo'n 1 miljard euro (waarvan 837
miljoen overheidsdotatie) gaat De Lijn nu 60 miljoen euro besparen.
Energiebesparende maatregelen
Het bedrijf wil minder uitgeven, onder meer door energiebesparende
maatregelen zoals ecorijden of een betere afstelling van de verwarming
in de trams De privé-exploitanten zullen eveneens een inspanning
moeten leveren.
Over de timing van de operatie laat het bedrijf zich niet uit. Het
lijkt de bedoeling om een aantal maatregelen zo snel mogelijk in te
voeren. Vandaag werd al gestart met het sociaal overleg,
klinkt het nog.
Lees ook: ACV vreest voor 600 ontslagen bij De Lijn
Foto Belga